Iza Łęcka Iza Łęcka 30.01.2020 13:32
Overwatch china
711V

Koronawirus wpływa na rozgrywki ligi Overwatch. Blizzard rezygnuje ze spotkań

Doniesienia dotyczące zarażeń koronawirusem powoli wymuszają działania nie tylko w zakresie ochrony zdrowia. Epidemia zbiera swoje żniwo również w branży gier – w obliczu zagrożenia Blizzard zrezygnował z rozgrywek ligi Overwatch.

Zagrożenie koronawirusem jest zbyt duże, by decydować o narażaniu na utratę zdrowia kolejnych ludzi. Blizzard w obliczu niebezpieczeństwa odpowiednio zareagował i oficjalnie przełożył rozgrywki ligi Overwatch, które na przestrzeni dwóch następnych miesięcy miały odbyć się w Chinach:

„Postanowiliśmy odwołać nasze lutowe i marcowe mecze w Chinach, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo naszych zawodników, kibiców i pracowników. Mamy nadzieję, że kibice będą mogli cieszyć się bezpiecznym i szczęśliwym Księżycowym Nowym Rokiem. Pozostajemy niezwykle podekscytowani możliwością zagrania meczów ligi Overwatch w Chinach jeszcze w tym sezonie.”

Blizzard w przyszłości przedstawi zmieniony schemat kolejnych rozgrywek, najwyraźniej jednak przedstawiciele korporacji obserwują bieg wydarzeń i sytuację – musimy więc zaczekać na oficjalne informacje. Zagrożenia zdrowia wywołanego zarażeniem koronawirusem nie można w żaden sposób bagatelizować, dlatego też fani Overwatch nie ukrywają zadowolenia z tej decyzji – życie jest znacznie ważniejsze od rozgrywek.

W 2020 roku oprócz emocjonujących rozgrywek, nie zabraknie ważnych ogłoszeń związanych z Overwatchem – według przecieków druga część strzelanki może zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku.

Więcej o nadchodzącym tytule od Blizzarda przeczytasz na naszym serwisie:

Źródło: https://kotaku.com/blizzard-cancels-overwatch-league-matches-over-chinese-1841339621

Tagi: Blizzard Blizzard Entertainment koronawirus Overwatch