Iza Łęcka Iza Łęcka 31.01.2020 09:00
Nintendo Switch Animal Crossing
1847V

Nintendo Switch Pro nie zawalczy z PS5 i Xbox Series X? Nintendo „nie ma zamiaru” wydać nowego sprzętu

Nintendo nie potwierdza krążących w Sieci plotek i nadal nie zapowiada Nintendo Switch Pro. Informatorzy i analitycy są przekonani, że Japończycy wrzucą na rynek trzecią wersję konsoli, choć aktualnie korporacja „nie ma zamiaru” postawić na kolejne urządzenie.

Pod koniec 2018 roku pojawiły się już pierwsze plotki o dwóch nowych konsolach Nintendo – za sprawą przecieków mówiono o dwóch wersjach Nintendo Switcha: mniejszej oraz mocniejszej. Na rynku zawitał Nintendo Switch Lite, ale nadal nie zobaczyliśmy Nintendo Switch Pro.

Wczoraj po spotkaniu z inwestorami odbyła się prezentacja na żywo, podczas której Shuntaro Furukawa opowiadał o planach Nintendo na kolejne 12 miesięcy. Prezes Nintendo zaznaczył, że firma w 2020 roku pragnie skupić się na dwóch wcześniej wydanych wersjach Nintendo Switcha i do końca roku „nie ma zamiaru” wrzucić na rynek nowego urządzenia.

Nintendo dostrzega nadejście nowych konsol, które „nieco zmienią krajobraz” branży, jednak korporacji przyświecają inne cele. W planach jest bowiem dodatkowe wydłużenie żywotności Nintendo Switcha, a urządzenie będzie bazować na wcześniejszych sukcesach – sprzęt ma znajdować się na rynku dłużej niż 5-6 lat.

Nie jest to szczególnie dobra wiadomość dla graczy, którzy mieli nadzieje na pojawienie się mocniejszej platformy od Big N. Zamiast tego zainteresowani będą mogli sięgnąć po Nintendo Switcha z Animal Crossing - konsola będzie kosztować 299,99 dolarów i zadebiutuje 20 marca.

Nintendo Switch Animal Crossing 1

Nintendo Switch Animal Crossing 2

Nintendo Switch Animal Crossing 3

Na naszym serwisie przeczytacie także o Nintendo:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/nintendo-has-no-intention-of-releasing-new-hardwar/1100-6473253/

Tagi: Nintendo nintendo switch Nintendo Switch Pro switch