Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2020 15:17
Nintendo Switch Lite
788V

Nintendo Switch mógł już osiągnąć lepszy wynik od Xboksa One. Imponująca dyspozycja konsoli

Nintendo Switch od premiery cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. Japońska korporacja przedstawiła dzisiaj bardzo dobre wyniki i sprzedaż konsoli na całym świecie przekroczyła już ponad 50 mln sztuk.

Nintendo Switch zadebiutował 3 marca 2017 roku i od tego czasu Nintendo systematycznie informuje o bardzo dobrych rezultatach japońskiego sprzętu. Na początku firma borykała się z problemem dostarczenia na rynek odpowiedniej liczby egzemplarzy, ale od pewnego czasu urządzenie jest dostępne na wszystkich rynkach.

Dyspozycję konsoli skomentował Daniel Ahmad – analityk Niko Partners – który podkreślił, że według wyliczeń jego firmy: Nintendo Switch w ubiegłoroczne święta osiągnął odrobinę lepszy wynik względem Xboksa One. Różnica nie jest wielka, ale konsola Japończyków trafiła na rynek 34 miesiące temu – Xbox jest dostępny od 74 miesięcy.

Microsoft od dłuższego czasu nie przedstawia oficjalnych danych sprzedaży Xboksa One, dlatego wyliczenia Niko Partners nie są przedstawione nie może korzystać z ostatecznych wyników. Trzeba w tym miejscu też zauważyć, że Nintendo Switch świetnie radzi sobie względem innych konsol Nintendo – jedynie pierwsze Wii w czasie 34 miesięcy od premiery cieszyło się większym zainteresowaniem.

Warto sprawdzić najnowsze raporty finansowe:

Źródło: https://gamingbolt.com/nintendo-switch-passed-xbox-one-lifetime-shipments-in-less-than-half-as-much-time

Tagi: microsoft Nintendo nintendo switch sprzedaż wyniki sprzedaży Xbox xbox one