Iza Łęcka Iza Łęcka 10.01.2020 11:23
Pokemon Go
996V

Pokemon Go rozbiło bank. Rekordowe zainteresowanie produkcją

Pokemon Go nie cieszy się już tak sporym zainteresowaniem w mediach jak w 2016 roku, jednak to wcale nie oznacza, że popularność wśród graczy maleje. Tytuł ponownie wywindował rekordowy wynik – analitycy są przekonani, że produkcja ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Pokemon Go systematycznie generuje dobre wyniki, ale obecny rezultat jest zaskoczeniem również dla analityków – gra Niantic Inc w 2019 roku wygenerowała 894 mln dolarów! Firma ponownie zaliczyła wyjątkowy okres, co na pewno znajdzie swoje odzwierciedlenie w wartości spółki – już w poprzednich 12 miesiącach ich wycena osiągnęła 4 mld dolarów.

W samych Stanach Zjednoczonych Pokemon Go osiągnęło 335 mln dolarów - USA jest krajem, gdzie gra cieszy się największą popularnością. Później Japończycy oraz Niemcy najchętniej inwestowali pieniądze  – gracze wydali kolejno 286 mln dolarów oraz 53 mln dolarów.

Pokemon Go zaliczyło rekordowy okres – w premierowym roku (2016) Pokemon Go zarobiło 832 mln dolarów. W kolejnych miesiącach mogliśmy mówić o spadku (589 mln), ale twórcy rozpoczęli odpowiednią rozbudowę produkcji, która pozwoliła osiągnąć coraz lepsze wyniki.

Niantic Inc dzięki Pokemon GO osiągnęło już ponad 3,1 mld dolarów, ale według analityków – to dopiero początek. Kolejne miesiące mają być dla produkcji jeszcze lepsze.

Pokemon Go wyniki 2019

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: https://sensortower.com/blog/pokemon-go-has-best-year-ever-in-2019-catching-nearly-900m-usd-in-player-spending

Tagi: Niantic Pokemon GO wyniki