Iza Łęcka Iza Łęcka 28.01.2020 09:23
ps5 logo
11169V

PS5 oficjalnie zarejestrowane w Europie. Prezentacja konsoli nadciąga

Sony coraz prężniej przygotowuje się do prezentacji PS5. Właśnie zarejestrowano znak towarowy PS5 w Europie. Japońska korporacja może przygotowywać się do wielkiej zapowiedzi PlayStation 5.

Od wielu tygodni z niecierpliwością oczekujemy prezentacji PS5 i najwidoczniej właśnie udało się dopełnić ostatnią formalność. Redakcja LetsGoDigital znalazła informację dotyczącą zarejestrowania znaku towarowego PS5 w Europie.

PS5 oficjalnie w Europie

27 stycznia 2020 roku japoński producent zarejestrował oznaczenie „PS5” w Szwajcarskim Federalnym Instytucie Własności Intelektualnej. Wniosek został złożony w klasie „9”, która obejmuje konsole do gier.

Nazwa PS5 (PlayStation 5) została oficjalnie zaprezentowana przez Sony w ubiegłym roku, na CES 2020 zobaczyliśmy nowe logo, a obecnie trzeba było dopełnić wszelkich formalności, by mieć pewność, że inne korporacje nie wykorzystają nazwy „PS5”.

To kiedy prezentacja PS5?

Jak na razie brakuje konkretnych dat oraz oficjalnych zapowiedzi, jednak wszystko zmierza ku jednemu – prezentacji PS5. Według wielu informatorów oraz plotek, pokaz konsoli ma odbyć się w lutym. Nadal czekamy na ostateczne potwierdzenie tej informacji, ale warto pamiętać, że Sony w przypadku PS4 zapowiedziało PlayStation Meeting dopiero 1 lutego 2013 roku. Wydarzenie odbyło się 20 lutego w Sony Hall.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu gracze sprawdzili zestawienie prywatnych imprez, które w następnym miesiącu odbędą się w Sony Hall – zdaniem zainteresowanych PS5 może zostać pokazane pod koniec lutego.

ps5 znak towarowy

Warto sprawdzić:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/sony-ps5-introductie-2020

Tagi: PlayStation 5 ps5 Sony