Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.01.2020 20:46
Godfall
617V

Godfall najważniejszym projektem Counterplay Games. Studio rezygnuje z Duelyst

Twórcy Godfall nie zamierzają tracić czasu na inne projekty. Counterplay Games potwierdziło rezygnacje z Duelyst i zespół będzie teraz skupiał się wyłącznie na tytule przeznaczonym na PS5 i PC. Premiera gry odbędzie się pod koniec roku.

Counterplay Games to stosunkowo młode studio, które nie posiada wyjątkowo rozbudowanej listy stworzonych produkcji, ale w zespole znajdują się twórcy między innymi: God of War, Destiny 2, Horizon Zero Dawn, Diablo III, Gears 5, Star Wars Battlefront, Titanfall 2, Left 4 Dead 2, Evolve, Halo 5, Battlefield 3, Bioshock Infinite, Call of Duty, Injustice 2 i Overwatch.

Wielu graczy usłyszało o deweloperach dopiero w ubiegłym roku, ponieważ to właśnie ten zespół zajmuje się stworzeniem pierwszego, oficjalnego tytułu na PS5 – [gra]Godfall[/gra] zadebiutuje pod koniec 2020 roku.

Counterplay Games pracowało także nad Duelyst – jest to sieciowa turówka, która choć została dobrze przyjęta przez graczy, to jednak studio nie zamierza jej dłużej rozwijać. Twórcy zapowiedzili zamknięcie serwerów, które nastąpi już 27 lutego. Klienci cyfrowej waluty, którzy sięgnęli po propozycję studia w czasie od 21 grudnia 2019 roku do 24 stycznia 2020 roku mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Duelyst musiało mierzyć się z problemem odpowiedniego balansu jednostek, ale w swoim czasie gra cieszyła się sporym zainteresowaniem. Counterplay Games nie zdecydowało się rozwijać pomysłu i teraz zespół zajmie się dopieszczeniem Godfall.

Sprawdźcie inne informacje o Godfall:

Źródło: https://gamingbolt.com/godfall-devs-duelyst-shuts-down-on-february-27th

Tagi: Counterplay Games Gearbox Godfall