Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.01.2020 15:23
dreams ps4
637V

Dreams to 10-letni projekt. Shuhei Yoshida wspomina o planach

Dreams zadebiutuje dopiero w przyszłym miesiącu i będzie to początek wielkiej podróży. Media Molecule ma przez następne lata skupiać się na rozwoju gry, która będzie systematycznie otrzymywać nową zawartość. Szczegóły zdradził Shuhei Yoshida.

Na 14 lutego zapowiedziano premierę Dreams, które jest opracowywane przez Media Molecule od kilku ostatnich lat. Deweloperzy są przekonani, że tytuł może osiągnąć wielki sukces i chcą skupić się na dużym rozwoju gry.

Wczoraj odbyło się rozdanie nagród IMPY Awards, podczas którego przedstawiciele Media Molecule nagradzali projekty przygotowane przez graczy. W trakcie transmisji pojawili się także goście, którzy wspominali o tytule – jednym z zaproszonych był Shuhei Yoshida.

Japończyk jeszcze do niedawna był prezesem SIE Worldwide Studios i choć teraz pod jego skrzydłami znajduje się dywizja gier niezależnych, to Yoshida wspomniał o pewnej anegdotce:

"Widzieliście te niesamowite projekty podczas dzisiejszej gali, ale to dopiero początek. Mówiłem, że Dreams to będzie dziesięcioletni projekt. Nie dziesięć lat w rozwoju! Ale dziesięć lat od premiery"

Zdaniem przedstawiciela Sony, Dreams będzie rozwijane przez najbliższe 10 lat. Brzmi to bardzo ambitnie, jednak twórcy już wielokrotnie zapowiadali, że zamierzają zapewnić wielką grę, która będzie rozwijana latami. W swoim czasie pojawiły się plany dotyczące integracji sklepu (gracze mogliby sprzedawać swoje „marzenia”), a nawet wśród plotek pojawia się opinia, że Dreams trafi na PS5 i PC.

Jesteście ciekawi Dreams? Sprawdźcie inne informacje:

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2020/01/sonys_shuhei_yoshida_describes_dreams_as_a_ten_year_project

Tagi: Dreams Media Molecule Sony Interactive Entertainment