Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 26.01.2020 15:00
xbox
3069V

Microsoft ma zamiar ostro wypromować swoją konsolę Xbox. Do ekipy dołącza gwiazda marketingu

Do zespołu Microsoft dołącza Jerret West - mężczyzna zajmie się promocją nowego Xboksa.

Nowy Xbox od Microsoftu został ujawniony przez Phila Spencera podczas zeszłorocznej gali The Game Awards. Stopniowo, "zieloni" odkrywają karty pokazując m.in wygląd konsoli, porty i pierwsze gry, które na owy sprzęt się ukażą. 

Xbox chce uniknąć błędów poprzedniej generacji, więc do zespołu dołączyła gwiazda zajmująca się promowaniem różnych sprzętów - Jerret West dołącza do Microsoftu, aby pomóc zespołowi zajmującym się promowaniem nowego Xboksa i wprowadzeniem go z przytupem na rynek. Były dyrektor marketingu ds. Netfliksa postanowił dołączyć do giganta z Redmond i pomóc "zielonym" w walce z Sony, które już niedługo powinno ujawnić PlayStation 5.

Dzięki doświadczeniu Westa, Xbox powinien uniknąć błędów w marketingu i PR podczas promocji Xboksa One, który definitywnie przegrał batalię o koronę najlepszej konsoli w trwającej jeszcze generacji. Mężczyzna w przeszłości nadzorował niektóre produkty wydawane przez Microsoft - pracował on również przy Xboksie 360.

Nowy Xbox zapowiada się jak na razie bardzo dobrze - Phil Spencer non stop dostarcza nam ciekawe informacje na temat subskrypcji Xbox Game Pass, dzięki której posiadacze nowej konsoli będą mogli już od pierwszych dni od premiery zagrywać się w mocne tytuły. Pomoże w tym oczywiście wsteczna kompatybilność.

Warto zajrzeć na:

Źródło: dualshockers.com

Tagi: jerren west microsoft promocja konsoli Xbox Xbox Series X