Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2020 22:00
SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER
858V

Sala samobójców. Hejter na pierwszym zwiastunie. Historia zawodowego hejtera

Już w marcu do polskich kin trafi „Sala samobójców. Hejter”. Jest to kolejna produkcja Jana Komasy, który po sukcesie nominowanego do Oscara filmu „Boże Ciało” przedstawi widzom kontynuację swojego hitu z 2011 roku. Pierwszy zwiastun wygląda nieźle.

Jan Komasa ma za sobą naprawdę dobry okres. Reżyser w tym roku zaproponował widzom „Boże Ciało”, które zgarnęło nominację do Oscara, a już wkrótce zaprezentuje kolejną, oczekiwaną od dawna produkcję. „Sala samobójców. Hejter” trafi do kin w marcu i już teraz możemy przypuszczać, że będzie to szeroko komentowana opowieść.

Reżyser przedstawi historię Tomka (Maciej Musiałowski), który przez plagiat zostaje wydalony z uczelni, a po pewnym czasie traci także dostęp do pomocy finansowej oraz nie może dłużej spotykać się ze swoją ukochaną. W odwecie Tomek rozpoczyna swój tajny plan zemsty:

„Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.”

W historii nie mogło zabraknąć „popularnej gry komputerowej”, której temat został przedstawiony dokładnie w pierwszej części. Reżyser zaprosił do współpracy kilku znanych aktorów, a już wkrótce powinna ruszyć kampania marketingowa szerzej prezentująca wydarzenia.

Sprawdźcie także nasze recenzje filmowe:

Źródło: YouTube.com

Tagi: film Jan Komasa sala samobójców hejter trailer zwiastun