Iza Łęcka Iza Łęcka 24.01.2020 12:48
Obi-Wan Kenobi
756V

Obi-Wan Kenobi z Disney+ z problemami. Prace nad serialem zostały wstrzymane

Ewan McGregor nie powróci w najbliższym czasie do swojej wielkiej roli z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Serial prezentujący losy Obi-Wana Kenobiego został wstrzymany za sprawą problemów ze scenariuszem.

Już w ubiegłym roku pojawiły się plotki dotyczące problemów nowego serialu z uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale dopiero teraz dziennikarze The Hollywood Reporter dotarli do informacji o wstrzymaniu produkcji. Ewan McGregor miał już przygotowywać się do roli, tymczasem włodarze Disneya podjęli decyzję o potrzebie dopracowania historii.

Przedstawiciele Lucasfilm nie byli zadowoleni ze scenariuszy do dwóch odcinków i zdecydowano się odwołać scenarzystę – Hossein Amini („Drive”, „Rozgrywka”, „Królewna Śnieżka i Łowca”) nie będzie już zaangażowany w projekt. Teraz korporacja poszukuje nowego pisarza, który przygotuje opowieść i będzie współpracować z Deborah Chow („The Mandalorian”).

Trudności związane ze stworzeniem historii na najwyższym poziomie nie muszą być jedynymi problemami serialu. Disney ma nawet planować zmniejszyć skalę produkcji i zamiast sześciu odcinków, widzom zostaną zaprezentowane cztery epizody. Aktualnie nie wiadomo, kiedy aktorzy trafią na plan, ale nie możemy liczyć na szybką premierę serialu.

Nawet jeśli korporacja zdecyduje się zmniejszyć historię, to zatrudnienie scenarzysty, napisanie scenariusza, pre-produkcja, nagrywanie i post-produkcja zajmą wiele miesięcy. 

Sprawdźcie także nasze recenzje filmowe:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/obi-wan-kenobi-series-hold-as-calls-goes-new-scripts-1272499

Tagi: Disney disney plus disney+ Obi-Wan Kenobi serial