Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.01.2020 12:45
disco elysium
724V

Disco Elysium z trybem Hardcore - rozgrywka może być jeszcze bardziej wymagająca

Studio ZA/UM ogłosiło dużą aktualizację, w której zostanie wprowadzony m.in wyczekiwany tryb Hardcore.

Disco Elysium, mimo niezbyt dobrej kampanii reklamowej, bardzo dobrze poradziło sobie na rynku - produkcja od niezależnego ambitnego zespołu ZA/UM zdobyła nawet nominację do gry roku. Fani gry, jak i nowi gracze lubiący izometryczne RPG-i z mocną historią po najnowszej aktualizacji będą mogli skusić się na Disco Elysium.

Najnowsza aktualizacja wprowadzi wyczekiwany przez społeczność tryb Hardcore i obsługę panoramiczną na platformie Steam. Hardcore zwiększy przede wszystkim trudność rozgrywki, co utrudni rozwiązanie spraw przedstawionych w grze. Nasz bohater dysponuje mniejszą ilością pieniędzy, a podczas zwiedzania świata znajdziemy ich dużo mniej, względem łatwiejszych poziomów trudności.

Dodatkowo, koszt produktów dostępnych w sklepach również wzrośnie, a każde przestępstwo jest jeszcze bardziej karane. Studio zadbało jednak o balans rozgrywki - po ukończeniu zadań, będziemy dostawać więcej punktów doświadczenia względem innych poziomów trudności - będziemy również świadkami większych bonusów dla gracza.

Disco Elysium zadebiutowało 15 października poprzedniego roku na komputerach osobistych. Obecnie, produkcję możecie nabyć po lekkiej obniżce na Steamie. W późniejszym czasie, gra zadebiutuje na konsolach bieżącej generacji.

Warto zajrzeć na:

Źródło: GamingBolt.com

Tagi: Disco Elysium ZA/UM