Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.01.2020 17:07
Taika Waititi
610V

Star Wars od twórcy Thora? Taika Waititi jest podobno przymierzany do nowego filmu

Taika Waititi może wyreżyserować nowy film z serii Star Wars. Dziennikarze The Hollywood Reporter są przekonani, że twórca „Jojo Rabbit” rozmawia z Disneyem na temat ewentualnej pracy przy uniwersum Gwiezdnych wojen.

Świat Gwiezdnych wojen potrzebuje nowych twórców, którzy podejmą się opracowania filmów rozpoczynających nowy początek. To właśnie z tego powodu Disney miał zaprosić do współpracy uznanego w środowisku twórcę „Thor: Ragnarok”. Taika Waititi prowadzi rozmowy, ale dziennikarze The Hollywood Reporter nie mogą jeszcze potwierdzić, czy reżyser jest ponownie zainteresowany pracą dla korporacji Myszki Miki.

Taika Waititi wydaje się bardzo interesującym (a dla wielu oczywistym) wyborem, ponieważ to właśnie on wyreżyserował ostatni odcinek pierwszego sezonu „The Mandalorian” - wciąż pojawiają się głosy, według których był to najlepszy epizod. Warto na pewno wspomnieć o samym „Jojo Rabbit” - produkcja zawalczy o sześć statuetek na tegorocznych Oscarach.

Trzeba też zauważyć, że Taika Waititi jest niezwykle pożądanym reżyserem – jak wiadomo zajmie się on nowym „Thorem”, dla Warner Bros. ma pracować nad adaptacją „Akiry”, a teraz pojawiają się sygnały o filmie ze świata Star Wars.

Jeżeli interesuje Was tematyka filmów i seriali, sprawdźcie także:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/taika-waititi-courted-star-wars-movie-1269996

Tagi: Jojo Rabbit Star Wars Taika Waititi thor