Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2020 17:15
Wiedźmin kuźnia miecze
3953V

Wiedźmin potrzebuje dobrego sprzętu. Kowal przygotowuje piękne bronie na licencji z Wiedźmina 3: Dziki Gon

Każdy Wiedźmin musi posiadać odpowiedni sprzęt, by radzić sobie z licznymi przeciwnikami. Kowal z Kaer Morhen Forge otrzymał licencję CD Projekt RED i przygotowuje bronie, które dobrze poznaliśmy w między innymi grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Słyszeliście o Kaer Morhen Forge? To Katowicka kuźnia dla prawdziwych Wiedźminów. Artur Wysocki, zawodowy żołnierz, postanowił w wolnych chwilach przygotowywać prawdziwą broń inspirowaną Wiedźminem 3: Dziki Gon. Kowal ze Śląska otrzymał licencję CD Projekt RED i jego prace zachwycają.

Twórca dba o drobne szczegóły kreując oręż i wykorzystuje do swojej pracy wysokogatunkową stal. Cały proces rozpoczyna się w tradycyjnym palenisku, a następnie kowal zajmuje się kształtowaniem broni młotem, później hartowaniem, szlifowaniem i grawerowaniem odpowiednich znaków.

Hobby żołnierza nie jest zwyczajne i w Kaer Morhen Forge powstają miecze najwyższej jakości – nie są to repliki, więc można z nich korzystać i eliminować za ich pomocą kolejne bestie. Warto podkreślić, że prace kowala są unikalne – każda broń jest przygotowywana na zamówienie i autor tworzy kilka sztuk w roku. Oczekiwanie na miecz może wynieść nawet kilka miesięcy.

Efekt jest jednak tego wart, ponieważ bronie z Kaer Morhen Forge wyglądają wprost cudownie. Cena podstawowych modeli wynosi 400 euro, a potężniejszy oręż to wydatek na poziomie 900 euro.

Wiedźmin Kuźnia miecze 1

Wiedźmin Kuźnia miecze 2

Wiedźmin Kuźnia miecze 3

Szukacie dodatkowych informacji o Wiedźminie? Zapraszamy:

Źródło: https://www.antyradio.pl/Technologia/Gadzety/W-Katowicach-dziala-kuznia-Kaer-Morhen-Mozna-w-niej-kupic-licencjonowane-miecze-z-Wiedzmina-3-38528

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED kowal miecze wiedźmin Wiedźmin 3: Dziki Gon