Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.01.2020 10:45
Wiedźmin
1674V

Wiedźmin - sezon 2. Netflix zdradza kraje, w których będzie kręcona kontynuacja serialu

Pisaliśmy już o tym, że ekipa filmowców i aktorów pracujących nad 2 sezonem Wiedźmina prawdopodobnie wybierze się na plan zdjęciowy do Szkocji. Netflix potwierdził już, w jakich lokalizacjach będzie prowadzona produkcja.

Okazuje się, że ekipa Lauren S. Hissrich faktycznie wykona zdjęcia do Wiedźmina w Szkocji. To jednak nie wyczerpuje tematu miejsc, w których pojawią się aktorzy i ekipa filmowa.

Wiadomo już, że zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina od Netflix zostaną wykonane, oprócz Szkocji, również w Anglii, Czechach i Słowacji. Pewne sceny z pierwszego sezonu Wiedźmina były już kręcone w Słowacji, więc wygląda na to, że ekipa wróci do sprawdzonej już scenografii. Niestety w liście krajów tym razem zabrakło Polski. Przypominam, że w pierwszym sezonie serialu mogliśmy oglądać sceny nakręcone w Zamku Ogrodzieniec, czyli w malowniczych ruinach położonych w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Warto przypomnieć przy okazji, że serial z Cavillem w roli głównej to nie ostatnie słowo Netflixa w kontekście "Wiedźmina". Wiadomo, że platforma VOD zamówiła też film animowany - oczywiście z Geraltem w akcji.

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://gamerant.com/witcher-season-2-new-filming-locations/

Tagi: netflix serial wiedźmin