Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.01.2020 14:15
Vivarium
830V

Wiwarium. Niepokojący thriller z Jessem Eisenbergiem na zwiastunie

Szykuje się kolejny ciekawy film nawiązujący do klimatów science fiction i thrillerów. W "Wiwarium"("Vivarium") prześledzimy losy pary, która wyrusza na pozornie prozaiczne poszukiwanie domu do nabycia.

Podczas próby kupienie nieruchomości dochodzi do szeregu dziwnych wydarzeń. Świeżo upieczone małżeństwo nie może wyjechać z ogromnego osiedla domków jednorodzinnych, gubiąc się w labiryncie identycznych pustostanów. Para postanawia zostać na pewien czas w rzeczonym osiedlu, gdzie dochodzi do dalszych, przerażających wydarzeń.

"Wiwarium", które recenzenci mogli oglądać już w Cannes, otrzymało bardzo wysokie oceny w recenzjach. Film trafi do kin w 2020 roku. Nie ujawniono jeszcze dokładnego terminu premiery. Nie wiadomo również, czy tematem zainteresuje się w Polsce dystrybutor. Miejmy nadzieję, że tak, bo metaforyczna koncepcja tego obrazu wydaje się niezwykle ciekawa.

Świetna jest też obsada "Wiwarium" - w rolach głównych zobaczymy Imogen Poots oraz Jesse'ego Eisenberga. Film wyreżyserował Lorcan Finnegan a scenariusz opracował Garret Shanley.


Warto sprawdzić:

Źródło: YouTube

Tagi: film kino