Iza Łęcka Iza Łęcka 23.01.2020 08:21
Kapitan Marvel
675V

Kapitan Marvel 2 znajduje się w produkcji. Scenarzystka WandaVision zajmie się nową historią

Marvel zaczyna kompletować skład twórców „Kapitan Marvel 2”. Kevin Feige swoje nadzieje upatruje w umiejętnościach Megan McDonnell, która ma pracować nad historią dla nowej przygody Brie Larson. Trwają właśnie poszukiwania reżyserki.

„Kapitan Marvel” trafiła do kin w marcu ubiegłego roku osiągając 1,128 mld dolarów w box office przy budżecie na produkcje sięgającym zaledwie 152 mln dolarów. Marvel był zachwycony wynikami superbohaterki i znakomitym przyjęciem ze strony widzów - szybka kontynuacja jej historii wydaje się więc pewnikiem.

Kevin Feige nie zdecydował się zatrudnić do przygotowania „Kapitan Marvel 2” twórców pierwszej historii, a według informacji The Hollywood Reporter to Megan McDonnell zajmie się stworzeniem scenariusza. Scenarzystka nie ma tak naprawdę ogromnego doświadczenia, ale jest już związana z Marvel Cinematic Universe – opracowując opowieść dla „WandaVision”.

Film ma zostać osadzony we współczesności, a obecnie trwają poszukiwania reżyserki. Anna Boden oraz Ryan Fleck, którzy wspólnie pracowali przy „Kapitan Marvel”, nie są zaangażowani do projektu, jednak duet rozmawia o możliwym przygotowaniu serialu dla Disney+.

Zespół twórców „Kapitan Marvel 2” powinien zostać skompletowany w ciągu najbliższych tygodni, gdyż debiut filmu na ekranach kin jest możliwy już 2022 roku.

Sprawdźcie także nasze recenzje filmowe oraz publicystykę:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/captain-marvel-2-movie-works-wandavision-writer-1272259

Tagi: kapitan marvel Kapitan Marvel 2 Kevin Feige Marvel Marvel Cinematic Universe MCU Megan McDonnell Wandavision