Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.01.2020 12:42
Ubisoft
1951V

Ubisoft skasował zaawansowany projekt w ramach reorganizacji. Gry firmy mają być bardziej zróżnicowane

Ubisoft przechodzi ważną reorganizację po kiepskiej sprzedaży The Division 2 i Ghost Recon Breakpoint, o czym donosiliśmy w trakcie weekendu. Skasowano przynajmniej jedną, bardzo zaawansowaną grę.

Ubisoft uznaje niską sprzedaż The Division 2 i Ghost Recon Breakpoint za swoje spore porażki. Firma nie zamierza jednak siedzieć z założonymi rękami i powielać dawnych błędów.

Zgodnie z tym co pisaliśmy w trakcie weekendu firma jest właśnie w trakcie ważnych zmian organizacyjnych. Zarząd francuskiego wydawcy zdecydował się zapewnić zastępcom szefów firmy znacznie więcej kompetencji.

Dawniej praktycznie dwie osoby decydowały o charakterze wszystkich gier tworzonych przez francuskiego wydawcę. Teraz każdy projekt uzyska znacznie większą autonomię i autonomiczne kierownictwo. Ubisoft chce zrobić wszystko, by poszczególne IP oraz sequele mocno się od siebie odróżniały - tak by nie powtórzyć wpadki z The Division 2 i Ghost Recon breakpoint.

Na skutek zmian organizacyjnych, które zachodzą aktualnie w Ubisofcie, doszło już do skasowania przynajmniej jednej dużej produkcji. Chodzi o projekt Ubisoft Montreal, który znajdował się już w bardzo zaawansowanym stadium prac. Szereg produkcji doczeka się też opóźnionych premier, tak by je przeprojektować w celu większego ich zróżnicowania. Dotyczy to przede wszystkim gier kreowanych jako "usługi". Póki co Ubisoft potwierdził opóźnienie premier Gods & Monsters, Rainbow Six Quarantine oraz Watch Dogs Legion.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ubisoft-revamps-editorial-team/

Tagi: francja ip skasowane Ubisoft