Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 19.01.2020 19:16
Rainbow Six Siege
2537V

Ubisoft złożył pozew przeciw stronie zachęcającej do przeprowadzania ataków DDoS na serwery Rainbow Six: Siege

Ubisoft zabiera się za osoby, które utrudniają życie graczom bawiącym się na serwerach francuskiego studia.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege to bezapelacyjnie jedna z najpopularniejszych sieciowych strzelanek na rynku. Twórcy gry z Francji, Ubisoft, mają jednak często problemy z serwerami, które są atakowane zazwyczaj w celach humorystycznych przez osoby znające się na uszkodliwieniu usług sieciowych.

Jak podaje serwis Polygon, deweloperzy z Francji złożyli tydzień temu pozew przeciwko stronie, która rozpowszechnia i zachęca do atakowania serwerów różnych gier. Służąca do złych celów witryna posiada podobno wielopoziomowe plany dla klientów, które chcą przeprowadzać ataki DDoS. Według doniesień, stronka posiada plany do takich gier jak wymieniony powyżej Rainbow Six; Siege, Call of Duty: Modern Warfare, Fifa 20 czy też Fortnite. 

W pozwie Francuzi wymienili szereg oskarżeń, które utrudniły ich serwerom w ostatnich tygodniach prawidłowe funkcjonowanie. Mówi się, że oskarżeni zrobili wszystko, aby zadrwić z Ubisoftu. 

Aby utrzymać silną społeczność oddanych graczy Rainbow Six: Siege, Ubisoft zainwestował znaczny czas, pieniądze i wysiłek, aby zapewnić wszystkim swoim graczom pozytywne, zabawne i satysfakcjonujące doświadczenia za każdym razem, gdy grają w R6S. W tym procesie Ubisoft stara się powstrzymać pozbawioną skrupułów komercyjną grupę hakerów i spekulantów, których zadaniem jest szkodzenie grom Ubisoftu i niszczenie doświadczeń płynących z grania w R6S dla ich osobistych korzyści finansowych.

Oskarżeni są członkami przedsiębiorstwa, które zapewnia swoim klientom dostęp do subskrypcji, oprogramowaniu i innych usługach internetowych zaprojektowanych w celu umożliwienia klientom przeprowadzania ukierunkowanych ataków typu "odmowa usługi" na serwerach, które umożliwiają graczom R6S rywalizację w grze. Oskarżeni oferowali usługi DDoS za pośrednictwem różnych nazw domen, stron internetowych i anonimowych aliasów internetowych. Ataki DDoS, które pozwani aktywują i ułatwiają, mają na celu zakłócenie i utrudnienie funkcjonowania serwerów R6S, często odłączając wszystkich graczy grających R6S.

Nawet jeśli ataki DDoS nie niszczą całkowicie istniejących meczów, mogą i regularnie utrudniają normalne działanie gry, w tym powodując poważne pogorszenie jakości gry dla legalnych graczy.

Jak sami widzimy, Ubisoft nie żartuje - Francuzi mają zamiar ostro zabrać się za hakerów umożliwiających innym klientom atakowanie serwerów gier nastawionych na multiplayer.

Warto zajrzeć na:

Źródło: Eurogamer.net

Tagi: tom clancy's rainbow six: siege Ubisoft Ubisoft Montreal