Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.01.2020 12:41
Gra o Tron spinoff
960V

House of the Dragon. Spinoff Gry o Tron w powijakach. HBO ujawnia przybliżony termin premiery serialu

HBO zamierza wycisnąć z popularnej "Gry o Tron" co tylko może. Stacja planuje stworzenie kilku spinoffów marki "Gra o Tron". Pierwszym takim przedsięwzięciem będzie "House of the Dragon".

Niestety na premierę nowego serialu jeszcze długo poczekamy. Dowiedzieliśmy się dzisiaj z wypowiedzi Casey Bloys (dyrektora programowego HBO), że premiera pierwszego spinoffa "Gry o Tron", czyli serialu "House of the Dragon" odbędzie się w 2022 roku.

Wiadomo, że nad scenariuszem do rzeczonego spinoffa pracuje już Ryan Condal, wspierany przez samego autora książkowej sagi, czyli George'a R.R. Martina. Ryan Condal to scenarzysta i producent, który funkcjonuje jako showrunner "House of the Dragon". Autor wcześniej przewodził produkcji serialu science fiction pt. "Colony". Doświadczenie filmowca nie jest jednak duże - autor pracował wcześniej, oprócz serialu "Colony" nad "Rampage: Dziką furią" i "Herculesem", w obu przypadkach tworząc scenariusze.

Wygląda na to, że George R.R. Martin ustala jeszcze z Ryanem Condalem wszystkie szczegóły dotyczące fabuły i postaci z "House of the Dragon". Niestety nie rozpoczął się jeszcze w związku z tym nawet casting. Wiadomo natomiast, że reżyserem całego przedsięwzięcia będzie Miguel Sapochnik, uznawany przez fanów za autora najlepszych epizodów "Gry o Tron".

Wiemy już również, że "House of the Dragon" opowie historię rodu Targaryenów - akcja opowieści rozegra się ok. 300 lat przed wydarzeniami z "Gry o Tron".

Przy okazji przypominam, że na drugi sezon Wiedźmina niestety też sporo poczekamy.

Warto również sprawdzić:

Źródło: https://www.techradar.com/news/game-of-thrones-house-of-the-dragon-spin-off-series-gets-a-soft-2022-release-date

Tagi: Game of Thrones Gra o Tron HBO