Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.01.2020 09:32
Wiedźmin Netflix
2387V

Wiedźmin od Netflix. Sezon 2 dopiero w 2021 roku, by tym razem nie robić niczego "na ostatni moment"

To nie było trudne do przewidzenia, bo niedawno dowiedzieliśmy się, że dopiero ma się zaczynać faza preprodukcji z udziałem Henry'ego Cavilla. Na drugi sezon Wiedźmina od Netflix poczekamy dłużej, niż fani zakładali w optymistycznych scenariuszach.

Niestety nie ma szans na to, by drugi sezon Wiedźmina był gotowy do zaprezentowania jeszcze w 2020 roku. Lauren Schmidt Hissrich potwierdziła w rozmowie z redakcją IGN wcześniejsze zapowiedzi Netflixa, że nowe odcinki serialu zobaczymy dopiero w 2021 roku.

Showrunnerka całego przedsięwzięcia, wytłumaczyła w rozmowie z IGN, dlaczego premiery Wiedźmina 2 doczekamy się dopiero w 2021 roku.

"Wiedźmin to duży serial, którego przygotowanie wymaga wiele czasu. Podczas pracy nad 1. sezonem zdaliśmy sobie sprawę, że pospieszyliśmy się ze sporą częścią procesu postprodukcji. A teraz chcemy mieć pewność, że damy każdemu maksymalnie dużo czasu, aby wykonał swoją pracę. Więc zapewniamy sobie bufor czasowy na ten cel, tak by nie wciskać niczego do Sezonu 2 na ostatni moment" - powiedziała Hissrich w wywiadzie dla IGN.

Prawdopodobnie to "pospieszenie się postprodukcją" odnosi się do paru nie najlepszych momentów związanych z efektami CGI (widzowie krytykowali m.in. realizację smoka i "silvana"). Netflix chce się upewnić, że tym razem wszystko będzie zapięte na ostatni guzik.

Showrunnerka potwierdziła również, że scenariusz do sezonu drugiego Wiedźmina jest już napisany. Pewne małe zmiany mogą być jeszcze nanoszone w aktualnie odbywającej się preprodukcji. Na pewno twórcom zależy, by tym razem linie czasowe i ogólna narracja serialu była bardziej czytelna.

"Osobiście przykro mi, że różne linie czasowe zostały negatywnie odebrane. Sądzę, że to fajny pomysł. W sezonie drugim nie będzie już tego motywu. Będzie więc łatwiej śledzić wydarzenia. Narracja będzie bardziej zogniskowana na jednym motywie" - powiedziała showrunnerka w wywiadzie z IGN.

Według Hissrich zdjęcia do serialu mają się rozpocząć dopiero w okolicy lipca 2020 roku.

A propos efektów CGI - warto sprawdzić poniższy filmik, prezentujący komputerowe efekty wizualne wykorzystane w serialu.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.ign.com/articles/the-witcher-season-2-release-date-2021-premiere

Tagi: netflix serial Wiedźmin witcher