Iza Łęcka Iza Łęcka 15.01.2020 10:34
GameStop
2700V

GameStop przeżywa ogromny kryzys. Fatalne wyniki w święta potwierdzają odwrót graczy od pudełek

PS5 i Xbox Series X będą wspierać gry w pudełkach, jednak zainteresowanie klasycznymi nośnikami słabnie z każdym kolejnym rokiem. Gracze coraz chętniej zaopatrują się w produkcje z cyfrowej dystrybucji, co ma swój wpływ także na największe sklepy na rynku, które odczuwają duże trudności. GameStop potwierdził bardzo złe wyniki.

Jesteśmy świadkami dużych zmian na rynku gier. Jeszcze kilka lat temu cyfrowa dystrybucja była wyłącznie dodatkiem, jednak obecnie gracze coraz częściej decydują się na zakupy w Sieci, co odciska swoje piętno na kondycji sklepów stacjonarnych.

O podobnej sytuacji możemy mówić w przypadku GameStopu. Sieć została zmuszona do obniżenia swoich corocznych prognoz sprzedaży, ponieważ wyniki z okresu świątecznego (dziewięć tygodni) były „znacznie poniżej oczekiwań”. Firma wygenerowała sprzedaż w wysokości 1,83 mld dolarów, co jest o 27,5% gorszym rezultatem względem tego samego okresu ubiegłego roku.

Szefowie sklepu niejednoznacznie określają problemy informując, że wyniki sprzedaży są „dowodem ogólnych trendów mających wpływ na branżę gier wideo” - GameStop odczuwa trudności z ogólną sprzedażą gier oraz sprzętu.

George Sherman, prezes zarządu, swoje nadzieje upatruje w konsolach nowej generacji, które mają ponownie zachęcić graczy do wydawania pieniędzy na fizyczne kopie gier:

„Spodziewamy się, że wyzwania, przed którymi stanęliśmy w czwartym kwartale, utrzymają się w roku finansowym 2020, ale wierzymy, że mamy odpowiednie długoterminowe plany działania, aby zoptymalizować rentowność i zwiększyć nowe źródła przychodów przed wprowadzeniem nowych konsol w okresie świątecznym 2020 roku.”

GameStop to kolejna sieć sklepów, która przeżywa kryzys przez problemy związane z dużymi zmianami na rynku gier. Cyfrowe wydania tytułów cieszą się coraz większą popularnością, co wymusza na kolejnych stacjonarnych firmach reakcje i dostosowanie swoich strategii do okoliczności.

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o GameStopie:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-01-14-gamestop-holiday-sales-down-27-5-percent-in-2019

Tagi: gamestop wyniki finansowe wyniki sprzedaży