Tytus Stobiński Tytus Stobiński 12.09.2019 15:33
GameStop Logo
1427V

GameStop do końca roku zamknie setki sklepów. Firma już wkrótce zniknie z rynku?

Nie tak dawno pisałem Wam o masowych zwolnieniach, jakich dokonał zarząd sieci sklepów GameStop. Firma miała ambitne plany wdrożyć w struktury nowe życie i przetrwać trudny okres. Sytuacja jednak nie wygląda dobrze.

Jak powiadomiła korporacja, do końca bieżącego roku zamkniętych zostanie aż 200 sklepów popularnej sieci. GameStop wyraźnie nie jest w stanie poradzić sobie z zabierającą coraz większą część rynku dystrybucją cyfrową, a zarząd najwyraźniej nie jest w stanie znaleźć z kłopotliwej sytuacji właściwego wyjścia. Efektem tego jest ogromna strata, jaką sklepy zanotował w drugim kwartale 2019 roku, wynosząca aż 32 miliony dolarów.

Globalna sprzedaż firmy zaliczyła spadek w wysokości 14,3 procenta. Co więcej, zapowiedziano już, że na zaplanowanych zamknięciach się nie skończy, a firma zaczyna szukać ratunku na każdym możliwym polu. Problemy GameStop ciągną się już od lat, a każda kolejna informacja nie napawa optymizmem, a wręcz sprawia wrażenie, że calkowite zniknięcie franczyzy to jedynie kwestia czasu.

Więcej na ten temat na naszym portalu:

Tagi: gamestop Sklepy Zamknięcie