Iza Łęcka Iza Łęcka 09.10.2019 07:33
PlayStation 5 Logo
2082V

PS5 powodem spadku cen akcji GameStopu. Inwestorzy liczyli na szybszą premierę

Najważniejszym tematem ostatnich godzin jest prezentacja nowych szczegółów dotyczących PlayStation 5. Sony rozbudziło fanów i zaniepokoiło inwestorów – GameStop zaliczył słaby dzień na giełdzie.

Ogłoszona wczoraj zapowiedź premiery PlayStation  5 wywołała burzę wśród całej branży. Ogłoszenie odbiło się głośnym echem również na stanie akcji GameStopu na giełdzie papierów wartościowych. Jak się okazuje, sprzedawca detaliczny od dłuższego czasu przechodzi szereg modyfikacji, które mają na celu dopasowanie do zmieniającej się branży gier, a ogłoszenie Sony spotkało się ze zdecydowanymi zachowaniami.                                     

Jak donosi  starszy analityk w Niko Partners, Daniel Ahmad, po zapowiedzi premiery PS5 na okres świąteczny 2020 roku, akcje GameStopu spadły aż o 5%, co wskazuje na nieprzychylną reakcję ze strony inwestorów firmy.

Najprawdopodobniej sytuacja spowodowana jest dwoma czynnikami  - zainteresowani spodziewali się innej daty wejścia na rynek nowej generacji celując w pierwszą połowę 2020 roku. Jednocześnie koniec 2019 roku ma być również nieco słabszym okresem dla sieci sklepów, a pojawienie się nowej konsoli przyczyniłoby się do ożywienia w sprzedaży.

Przewidywania są jednak nieco niezrozumiałe – premiera PlayStation 5 pod koniec 2020 roku była dla wielu oczywista i powinna być uwzględniona we wszelkich planach tak dużego sprzedawcy. Dodatkowo wiemy, że najnowsza konsola Sony będzie korzystać z nośników fizycznych – co jest dobrą wiadomością dla GameStopu – ale wzrost sprzedaży cyfrowej i rozwój usług strumieniowych (do których przyczyni się na pewno start nowej generacji) może wpłynąć na działalność firmy. Inwestorzy działają więc zdecydowanie i negatywnie.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: Twitter.com

Tagi: ceny akcji gamestop PlayStation 5 PS5 spadek