Iza Łęcka Iza Łęcka 15.01.2020 09:50
Monster Hunter World
743V

Monster Hunter World z jeszcze lepszym wynikiem. Capcom śrubuje rekord

Capcom oficjalnie potwierdził najświeższe wyniki sprzedaży Monster Hunter World. Najnowsza produkcja osadzona w świecie pełnym wielkich bestii cieszy się ogromną popularnością, co zdecydowanie można uznać za największy sukces w historii studia.

Seria Monster Hunter to aktualnie największy skarb w katalogu Capcomu. Firma ma w swojej bibliotece takie uniwersa jak Devil May Cry oraz Resident Evil, ale gracze najchętniej biegają za niebezpiecznymi, gigantycznymi kreaturami.

Studio oficjalnie potwierdziło nowy wynik sprzedaży – Monster Hunter World osiągnął 15 mln sprzedanych egzemplarzy, a wielkie rozszerzenie Monster Hunter World: Iceborne trafiło już do 4 mln graczy.

Japoński deweloper dokonał podsumowania wyników na dzień 15 stycznia 2020 roku i do tego czasu cała seria Monster Hunter odnotowała już 61 mln sprzedanych sztuk. Firma podkreśla, że zawrotne 15 mln Monster Hunter World to rekord, który nie udało się osiągnąć żadnej innej grze Capcomu.

Gracze w wykreowanym świecie nie mogą liczyć na nudę – systematycznie w tytule pojawiają się różne atrakcje (między innymi kolejne wydarzenia z Monster Hunter World), które mają pobudzać graczy i rozbudowywać markę. Obecnie Capcom szykuje się teraz na premierę filmu – opowieść trafi do kin na początku września.

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o pracach Capcomu:

Źródło: https://gamingbolt.com/monster-hunter-world-has-shipped-15-million-units-globally-iceborne-at-4-million-shipped

Tagi: Capcom Monster Hunter World wynik wynik sprzedaży