Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.01.2020 21:22
DualShock 4 Back Button Attachment
4325V

PS4 Back Button Attachment na materiale. Dodatkowe przyciski w akcji

Sony w połowie grudnia zapowiedziało nowe urządzenie. Firma nie zdecydowała się na pokazanie kolejnego kontrolera, a przygotowała Back Button Attachment, czyli dwa dodatkowe przyciski, które można zamontować do DualShcka 4.

Sony zaskoczyło świat zapowiadając dodatkowe przyciski do kontrolera z PS4. Back Button Attachment trafi na europejski rynek dopiero 14 lutego (USA 23 stycznia), ale redakcja IGN ma już okazję sprawdzać dodatek i dziennikarz postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Zamontowanie DualShock 4 Back Button Attachment podobno nie jest proste, jednak gdy już uda nam się „doczepić” urządzenie to poczujemy, że całość jest perfekcyjnie dopasowana – dziennikarz IGN obawiał się, że złamie sprzęt, ale gdy już udało mu się przypasować elementy, to mógł cieszyć się ciekawym doświadczeniem.

Programowanie przycisków jest banalne – odbywa się to za pomocą dołączonego ekranu OLED – i każdy bez najmniejszego problemu zajmie się dostosowaniem sprzętu do własnych potrzeb. Nowe przyciski zostały umiejscowione w dobrym miejscu (nie ma mowy o przypadkowy klik), a sama konstrukcja ma zapewnić padowi komfortowy chwyt.

Gracze muszą przygotować się na „naukę” rozgrywki, ponieważ są to dodatkowe przyciski, których wcześniej (na DualShocku) nie doświadczyliśmy, jednak samo doświadczenie jest podobno świetne, ponieważ urządzenie jest bardzo solidne. Jest jednak jeden problem – bateria. DualShock 4 Back Button Attachment korzysta z akumulatora kontrolera i skraca jego żywotność o około godzinę.

DualShock 4 Back Button Attachment na PS5?

Redakcja IGN wysnuwa także ciekawą teorię, według której DualShock 4 Back Button Attachment ma zapewnić graczom odpowiednie doświadczenie i przygotować ich na podobne rozwiązanie w PS5. Sony aktualnie nie potwierdziło, że dodatek może działać z nową generacją, jednak ich zdaniem – przynajmniej jeden z padów do PlayStation 5 zapewni także dodatkowe przyciski na plecach.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.ign.com/articles/ps4s-back-button-attachment-is-impressive-comfortable-and-may-tease-the-ps5

Tagi: dualshock 4 DualShock 4 Back Button Attachment ps4 Sony