Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.01.2020 12:57
Smartfony przetestowane 2019
2313V

Najmniej i najbardziej wytrzymały smartfon 2019 roku

Jeden z najbardziej znanych na świecie testerów wytrzymałości sprzętu mobilnego podsumował 2019 rok i wyłonił najbardziej solidnie skonstruowany smartfon ostatnich 12 miesięcy.

Jerry Rig Everything postanowił podsumować 2019 rok i wyłonić najbardziej wytrzymały hardware'u mobilny z tego okresu.

Zacznijmy od najmniej wytrzymałego smartfona 2019 roku. Ten mało zaszczytny tytuł otrzymuje od Jerry'ego model Redmi Note 7. Więcej szczegółów na temat tej "katastrofy" (sprzęt nie przeżył zginania w dłoniach testera) znajdziecie w tym filmiku na kanale JerryRigEverything.

Najłatwiejszy w naprawach wg Jerry'go jest Google Pixel 3a. Dostanie się do "wnętrzności" i ekranu jest bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka minut.

Jeśli chodzi o najtrudniejsze w czynnościach serwisowych sprzęty, to niestety prowadzą tutaj Royole Flexpai oraz nowe iPhone'y, których naprawy są czasochłonne i bardzo kosztowne. Apple niestety robi co tylko może, by utrudniać zewnętrznym serwisom naprawy.

Pora na to, na co czekaj najwięcej osób: najbardziej wytrzymały na uszkodzenia smartfon 2019 roku to wg Jerry'ego Google Pixel 3a, czyli ten sam sprzęt, który zwyciężył w kategorii sprzętu najłatwiejszego w naprawach.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wg francuskiego magazynu 60 millions de consommateurs to Nintendo Switch było najmniej wytrzymałym produktem elektronicznym, oferowanym w 2019 roku.

Warto również sprawdzić:

Źródło: YouTube: JerryRigEverything

Tagi: iPhone smartfon smartfony test