Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.01.2020 07:48
Nintendo Switch
1953V

Switch najmniej wytrzymałym produktem 2019 roku wg francuskiego magazynu

W 2019 roku głośno zrobiło się o pewnych sprzętowych problemach związanych z Nintendo Switch (okazało się m.in., że analogowe gałki zaczynają po pewnym czasie "dryfować"). Temat podchwycił francuski magazyn "60 millions de consommateurs".

Periodyk "60 millions de consommateurs" ("60 milionów konsumentów") podsumowuje pod koniec każdego roku najważniejsze wpadki i sukcesy z francuskiego rynku, biorąc pod lupę m.in. najbardziej rozczarowujące produkty, które nie spełniają oczekiwań konsumentów.

Jednym z gorzej ocenianych produktów w zestawieniu "60 millions de consommateurs" jest w 2019 roku Nintendo Switch. Konsola japońskiej korporacji zebrała cięgi za nie najlepszą jakość wykonania. Rzeczony magazyn wskazuje Switch jako największe rozczarowanie w kategorii wytrzymałości sprzętu. Konsola otrzymała od "60 millions de consommateurs" antynagrodę "Kaktusa 2019 roku" za hardware najbardziej podatny na uszkodzenia i najgorzej przemyślany w kategorii wytrzymałości.

Jako największe potknięcia Nintendo francuski periodyk wskazuje nie tylko kłopot z dryfującymi analogami, który szeroko opisywaliśmy w tym roku, ale również inne, sporadycznie występujące problemy sprzętowe: wadliwe płyty główne, łatwo zarysowujące się ekrany i uszkodzenia przycisków w JoyConach. Magazyn wskazuje też na fakt, że naprawy Switch po okresie gwarancyjnym są bardzo drogie. Na problemy związane z jakością wykonania Switch wskazywała w tym roku również prasa i serwisy branżowe - m.in. portal Nintendo Enthusiast, który wezwał Nintendo do poprawienia konstrukcji konsoli.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.cnetfrance.fr/news/60-millions-de-consommateurs-considere-que-la-nintendo-switch-est-une-console-fragile-39896483.htm

Tagi: 2019 hardware problemy sprzęt switch