Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2020 14:34
Wiedźmin 2 sezon Netflix
3369V

Wiedźmin nie może czekać. Prace nad 2. sezonem serialu Netflix ruszyły

„Wiedźmin” wciąż cieszy się wielką popularnością, więc ekipa odpowiedzialna za serial nie może liczyć na dłuższe wakacje. Lauren S. Hissrich opuściła już swoją rodzinę i rozpoczęła przygotowanie drugiego sezonu serialu.

„Wiedźmin” od Netflix trafił na serwery pod koniec grudnia, jednak już wcześniej wiedzieliśmy, że platforma zamówiła drugi sezon. Prace nad serialem miały rozpocząć się na początku 2020 roku, ale wciąż nie znaliśmy szczegółów – sytuację wyjaśniła Lauren S. Hissrich.

2. sezon Wiedźmina nie może czekać

Showrunnerka potwierdziła w krótkiej wiadomości, że choć nadal ma problem z opuszczaniem swojej rodziny, to jednak musi wrócić do pracy – otrzymuje od swoich najbliższych niezbędne wsparcie i teraz może pracować nad „TheWitcher S2!”.

Według wcześniejszych plotek, Netflix miał rozpocząć kręcenie serialu pod koniec lutego, jednak bardzo możliwe, że na początku zespół spotka się, by dopieścić scenariusz i dopiero w kolejnych tygodniach aktorzy wrócą na plan... Lub po prostu zespół zdecydował się przyspieszyć prace.

Wiedźmin 2 od Netflix... To kiedy premiera?

Netflix zapowiadając drugi sezon „Wiedźmina” potwierdził smutną wiadomość: na nowe odcinki serialu zaczekamy do 2021 roku. Według Tomasza Bagińskiego – duże produkcje potrzebują około 18 miesięcy na wydanie serialu (od początku prac, po post-produkcję i reklamę), więc jeśli Netflix nie zdecyduje się na przyspieszenie produkcji, to kolejne przygody Geralta zostaną opublikowane dopiero pod koniec przyszłego roku.

Już teraz jednak wiemy, że w drugim sezonie „Wiedźmina” otrzymamy znacznie spójniejszą historię – Netflix chce skupić się na relacji bohaterów i ponownie za ich pomocą budować wydarzenia. Możemy jednak sądzić, że tym razem nikt nie będzie potrzebował „mapy” do lepszego zrozumienia wydarzeń.

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: Twitter

Tagi: netflix serial Wiedźmin wiedźmin 2 sezon wiedźmin netflix