Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.09.2019 17:47
Mudita Pure
2459V

Mudita Pure to minimalistyczny telefon od założyciela CD Projektu. Sprzęt ma poprawić jakość życia

Firma Mudita rozpoczęła zbieranie zamówień przedpremierowych na bardzo nietypowy smartfon. Mudita Pure nie będzie zawierał wielu bajerów, które są standardem we współczesnych urządzeniach, a jego zadaniem będzie poprawa jakości życia użytkownika.

Michał Kiciński, współtwórca CD Projektu, docenia wszystkie atuty współczesnych technologii, ale twórca jednocześnie zauważył niepokojący wpływ, który sprzęt może wywrzeć na naszym zdrowiu i dobrym samopoczuciu. To właśnie ten fakt był inspiracją do założenia Mudity – firmy technologicznej, której zadaniem będzie promowanie bardziej zrównoważonego życia we współczesnym świecie.

„Każdego dnia jesteśmy przeładowani informacjami i coraz trudniej jest nam znaleźć wewnętrzny spokój. Jako zespół Mudity wierzymy, że wspaniałe rzeczy dzieją się, gdy jesteśmy w pełni obecni. Ponieważ duże firmy technologiczne dążą do pozyskania jak największej naszej uwagi, naruszają naszą prywatność, zachęcają do jak najdłuższego korzystania z ich urządzeń lub platform, Mudita chce zrobić coś odwrotnego. Poprzez edukację i tworzenie nowych rozwiązań chcemy pomagać ludziom w budowaniu bardziej zrównoważonych relacji z technologią.”  – powiedział Michał Kiciński.

Pierwszym urządzeniem prezentowanym przez firmę jest Mudita Pure – minimalistyczny telefon klasy premium. Urządzenie charakteryzuje się bardzo niską wartością współczynnika absorpcji promieniowania elektromagnetycznego (SAR) 0,08 W/kg, wyświetlaczem E Ink, brakiem przeglądarki, aplikacji, gier oraz dostępu do portali społecznościowych, ponieważ ideą propozycji jest „ograniczenie rozproszenia uwagi, dając możliwość cieszenia się życiem, offline”.

„Jesteśmy przekonani, że Mudita Pure może być używany na przykład jako drugi telefon, pomagający nam wieczorami, w weekendy lub święta w odłączaniu się od sieci, aby w spokoju spędzić czas z najbliższymi.”  – Michał Kiciński.

Mudita Pure zapewni minimalistyczny design, którego głównym atutem jest 2,84” wyświetlacz E Ink o rozdzielczości 600x480 i gęstości PPI 270, obsługujący 16 odcieni szarości. Sprzęt podczas czytania oferuje naturalny analogowy efekt, który mniej obciąża oczy i ponadto ekran jest doskonale czytelny, nawet przy świetle słonecznym.

Pewną ciekawostką jest globalny zasięg, ponieważ Mudita Pure zadziała w ponad 180 krajach na 7 kontynentach – inżynierowie stawiają na najnowszy wielopasmowy globalny moduł GSM. Przygotowano własny system operacyjny, baterię 1900 mAh, która zapewni 14 dniowy czas pracy, odtwarzacz muzyki, timer do medytacji oraz mocny głośnik Harman o mocy 1W. Telefon zapewni wysoką jakość połączeń, ale jednocześnie minimalizuje narażenie na potencjalnie szkodliwe promieniowanie o częstotliwości radiowej.

Mudita Pure można wykorzystać jako zewnętrzny modem GSM – po podłączeniu sprzętu za pomocą kabla USB-C do laptopa lub komputera stacjonarnego otrzymamy dostęp do Internetu. Trzeba jednocześnie podkreślić, że Mudita Pure to europejski projekt, który został stworzony w Europie i na Starym Kontynencie odbędzie się jego montaż. Firma przestrzega europejskich przepisów społecznych i środowiskowych, aby zapewnić dobre warunki pracy wszystkim pracownikom.

Zainteresowani? Zamówienia można składać na Kickstarterze – Mudita Pure został wyceniony na 369 dolarów (około 1468 zł, ale aktualnie trwa promocja, dzięki której kupicie telefon za 258 dolarów (około 1026 zł).

Tagi: michał kiciński Mudita Pure telefon