Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 12.01.2020 17:20
Laleczka Chucky jako serial
2007V

Laleczka Chucky dostanie serial! Mamy opis pierwszego sezonu

Jeśli czekacie, aż wreszcie pojawi się mocny horror w serialowej wersji, to być może stacja Syfy ma dla Was ciekawą propozycję! Oficjalnie potwierdzono odcinkową adaptację kultowej Laleczki Chucky!

Laleczka Chucky to jedna z bardziej kultowych postaci w historii kina grozy. Postać doczekała się szeregu filmów, które ukazywały się przez ponad trzy ostatnie dekady. Wszystko zaczęło się w roku 1988, wraz z pierwszą częścią (zatytułowaną oryginalnie "Child's Play", a ostatni projekt wylądował na dużych ekranach trzy lata temu, pod nazwą "Cult of Chucky".

Teraz wiele wskazuje na to, że pojawi się serial oparty na klasycznych horrorach! Stacja Syfy oficjalnie zapowiedziała produkcję serii, której główną postacią będzie właśnie laleczka Chucky. Informacja została ogłoszona wczoraj, podczas spotkania TCA (Stowarzyszenie Krytyków Telewizyjnych). 

Za serial odpowiadać ma Don Mancini, który napisał franczyzę filmową, na której oparty będzie serial. Będzie także producentem wykonawczym całego serialu, a asystować mu w tym będą David Kirschner, Nick Antosca i Harley Peyton. Zachwycony działaniem jest Chris McCumber, prezes Entertainment Networks USA oraz Syfy, który powiedział:

Długowieczność i dziedzictwo Chucky wynika z niezwykle twórczego opowiadania historii i grupy lojalnych fanów, których seria filmów zgromadziła przez lata. Jesteśmy podekscytowani, że po raz kolejny możemy współpracować z Nickiem oraz UCP, przy tej nowej serii i jesteśmy niezwykle dumni, że po raz pierwszy wprowadzimy Chucky'ego do telewizji!

Pierwszy sezon ma już od początku przynieść wiele tajemnic, albowiem gdy na pewnej podmiejskiej wyprzedaży pojawi się tajemnicza lalka, idylliczne amerykańskie miasto pogrąży się w chaosie, za sprawą niewyjaśnionych i makabrycznych morderstw. Po czasie pojawią się sojusznicy i wrogowie z przeszłości Chucky'ego, co będzie groziło ujawnieniem wielu sekretów.

Data premiery nie została ustalona, ale spekuluje się, że może mieć to miejsce na przełomie 2020 i 2021 roku. Jak tylko poznamy więcej informacji, od razu Was o tym poinformujemy. 

Inne serialowe newsy z ostatnich dni:

Źródło: https://variety.com/2020/tv/news/chucky-tv-series-syfy-2-1203463562/

Tagi: horror laleczka chucky serial syfy