Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 12.01.2020 10:25
Parasite jako serial HBO
492V

HBO zamierza stworzyć serialową wersję filmu Parasite

Jeden z najbardziej docenionych filmów minionego roku może trafić na HBO w formie serialu. "Parasite" ma otrzymać odcinkową adaptację. 

"Parasite" to niezwykle udana produkcja z ubiegłego roku. Film okazał się hitem na skalę światową i znalazł miejsce w większości podsumować oraz rankingów z ostatnich 12 miesięcy. Dość powiedzieć, że na RottenTomatoes osiągnął świetne średnie ocen- 99% od krytyków i 93% od widowni. To może robić wrażenie. 

Teraz wiele wskazuje na to, że wielkie wytwórnie nie zamierzają przejść obok tego obojętnie. Jak donosi portal The Hollywood Reporter, reżyser rzeczonego filmu, Bong Joon Ho, ma połączyć siły z Adamem McKay'em (m.in. "The Big Short", "Vice", "Sukcesja"), aby stworzyć serialową adaptację filmu "Pasożyt"

Jak podkreślają dziennikarze, do podpisania umowy wciąż nie doszło, ale rozmowy są już na całkiem zaawansowanym stopniu z HBO, które wyprzedza w wyścigu o prawa do marki konkurencyjny Netflix. Biorąc pod uwagę nagrody i możliwość zdobycia Oscara, jest to niezwykle gorący produkt. Można śmiało założyć, że platforma, która zdobędzie prawa, pozyska niezwykle silny argument za jej subskrypcją. 

Interesujesz się filmami i serialami? Przeczytaj kilka naszych ostatnich recenzji:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/adam-mckay-bong-joon-ho-teaming-parasite-limited-series-hbo-1268397

Tagi: Adam McKay Bong Joon Ho HBO Parasite