Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.01.2020 10:45
Death Stranding na PC
692V

Death Stranding coraz bliżej PC. Gra oceniona przez ESRB

Wiele wskazuje na to, że premiera Death Stranding na PC jest już coraz bliżej. Agencja ESRB wydała właśnie werdykt odnośnie do kategorii wiekowej, którą zostanie ograniczona produkcja.

Death Stranding zadebiutowało już dwa miesiące temu na PlayStation 4, a my od jakiegoś czasu wiemy, że gra pojawi się także na PC. Choć data premiery została wstępnie ustalona na 2020 roku, to wciąż nie dostaliśmy żadnych konkretów i w gruncie rzeczy nie wiemy, ile trzeba czekać. 

Wygląda jednak na to, że debiut gry na komputerach osobistych może być już bliżej, niż dalej. Projekt otrzymał właśnie oficjalną ocenę od ESRB (Entertainment Software Rating Board), oczywiście dla wersji na PC. Bez zaskoczeń, okazała się ona identyczna, jak w przypadku tej na konsolę od Sony. 

Podkreślono, że obcując z tytułem, można natknąć się na krew, intensywną przemoc, częściową nagość oraz silny, wulgarny język. Wszystko to sprawiło, że produkcja została oznaczona jako przeznaczona dla graczy powyżej 17 roku życia. 

Choć nie jest to jeszcze data debiutu, a najbardziej konkretne z informacji mówią zaledwie, że będzie to miało miejsce w okolicach wakacji, to z doświadczenia można szacować, iż premiera może mieć miejsce nieco wcześniej. Na ten moment pozostaje czekać albo... Zaopatrzyć się w wersję na PlayStation 4. 

Przeczytaj inne informacje związane z grą:

Źródło: https://gamingbolt.com/death-stranding-rated-for-pc-by-esrb

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment