Iza Łęcka Iza Łęcka 09.01.2020 07:30
Final Fantasy XV MMO
790V

Final Fantasy XV MMO w produkcji. Square Enix szykuje kolejną premierę

Square Enix chce wycisnąć wszystkie soki z Final Fantasy XV. Po serii dodatków, sieciowej rozgrywce oraz wersji Pocket, nadszedł czas na MMO. Gra zmierza na urządzenia mobilne i rozpocznie podbijanie rynku jeszcze w 2020 roku.

Final Fantasy XV zadebiutował na rynku w 2016 roku stanowiąc początek podróży. Square Enix w kolejnych miesiącach zapewniło graczom liczne rozszerzenia oferujące wgląd w poszczególnych bohaterów, a także zaoferowało tryb sieciowy. Następnie zespół zajął się stworzeniem wersji „Pocket”, a nawet zadbał o kilka dużych rozszerzeń, które trafiły na kolejne krążki. To jednak nadal nie koniec, ponieważ firma zapowiedziała Final Fantasy XV MMO.

Nowa produkcja rozgrywa się w „równoległym świecie” względem akcji, którą poznaliśmy na konsolach. Wydarzenia rozpoczną się na początku historii Noctisa i pozwolą graczom zwiedzać nowe regiony.

Niestety, za tytuł odpowiada JSC Games (południowokoreańskie studio) oraz GAEA Mobile (chiński zespół) - Final Fantasy XV MMO powstaje wyłącznie na urządzenia mobilne. Deweloperzy wykorzystują silnik Unreal Engine 4 i mają wprowadzić akcję z FFXV na małych sprzętach. Sterowanie będzie opierać się na korzystaniu z ekranów dotykowych.

W pierwej połowie 2020 roku zobaczymy pierwszy zwiastun, a premiera ma odbyć się na początku wyłącznie w Chinach. Square Enix planuje także globalny debiut, jednak na szczegóły musimy zaczekać.

Jeśli jesteście zainteresowani tematem Final Fantasy - zapraszamy:

Źródło: https://uk.ign.com/articles/2020/01/08/final-fantasy-15-mmo-in-development-for-mobile

Tagi: Final Fantasy XV Final Fantasy XV Mobile MMORPG (tytuł tymczasowy) JSC Games / Gaea Mobile Shanghai Oriental Pearl Group Square Enix