Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.12.2019 14:15
Final Fantasy XV
1312V

Final Fantasy XV z wysoką sprzedażą. Podano wyniki sprzedażowe

Podano nieoficjalne wyniki sprzedażowe Final Fantasy XV. Według analityka, jest to jedna z najlepiej sprzedających się gier z serii.

Japoński wydawca, Square Enix ma powody do radości przed świętami. Według branżowego analityka o pseuodnimie Benji-Sales, Final Fantasy XV od dnia premiery przytuliło 8,9 miliona graczy, co czyni grę jedną z najpopularniejszych w kultowej serii.

Jeśli informacje są prawdziwe, to Final Fantasy XV uplasuje się na trzecim miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się gier z serii Final Fantasy. Przed nią znajduje się Final Fantasy VII oraz Final Fantasy X, które byłoby na czele.

Dla przypomnienia, Final Fantasy XV zadebiutowało 29 listopada 2016 roku na rynku. Produkcja ukazała się wtedy na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. W późniejszym czasie, twórcy z Japonii wydali wersję na komputery osobiste. Fani serii czekają obecnie na świetnie zapowiadający się remake Final Fantasy VII, który zadebiutuje na rynku 3 marca nadchodzącego roku. Według czytelników japońskiego magazynu Famitsu, jest to najbardziej wyczekiwana gra w Japonii.

Warto przeczytać:

Źródło: GamingBolt.com

Tagi: Final Fantasy XV Square Enix