Nintendo Switch Pro ma zaoferować wydajność PS4 i XOne

Plotka
4200V
Nintendo Switch Pro ma zaoferować wydajność PS4 i XOne
Iza Łęcka | 08.01.2020, 09:10

Kolejny dzień przynosi nowe informacje o Nintendo Switch Pro. Urządzenie nie tylko otrzyma odświeżony wygląd, ale i wydajność konsoli ma zostać zwiększona. Odświeżenie może pomóc deweloperom w dostarczaniu gier third-party.

Od kilku dni jesteśmy bombardowani nowymi informacjami o Nintendo Switch Pro. Pierwsze plotki dotyczące sprzętu pochodzą z 2018 roku, jednak najwidoczniej firma w końcu zaprezentuje urządzenie, które ma trafić na rynek latem 2020 roku. 

W temacie wypowiedział się PiranhaCapital – inwestor zajmujący się sytuacją na japońskim rynku oraz tematem Nintendo. Zainteresowany sprawdził poczynania Nintendo oraz firmy NVIDIA (NVIDIA Tegra zasila Nintendo Switcha) i dostrzegł analogiczną sytuację względem premiery konsoli, debiutu Nintendo Switch Lite oraz nadciągającego okresu: japoński producent ponownie zamówił więcej podzespołów, co sugeruje opracowanie nowej platformy i tym samym przygotowania do kolejnego debiutu.

Zgodnie z najnowszymi przeciekami, Nintendo Switch Pro ma w docku osiągnąć wydajność PS4 i Xboksa One, a w wersji przenośnej konsola otrzyma odrobinę większą moc. Nintendo Switch Pro miałby w tej sytuacji trafić na rynek z większą mocą, większym ekranem (mniejsza ramka), dopracowaną obudową (magnez) oraz pełną kompatybilnością z istniejącymi platformami.

Big N ponownie nie musi czekać do E3 z zaprezentowaniem konsoli, a najnowsze doniesienia mogą zostać przekazane w formie materiały wideo – w taki sposób pokazano między innymi Nintendo Switch Lite. Wśród inwestorów pojawiają się głosy, zgodnie z którymi firma chce zapewnić trzy urządzenia o różnych cenach: Nintendo Switch Lite za 199 dolarów, Nintendo Switch za 299 dolarów i Nintendo Switch Pro za 399 dolarów.

Na naszym portalu przeczytacie także:

Źródło: PiranhaCapital

Komentarze (118)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych