Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2020 18:32
Nintendo Switch Pro zawalczy z PS5 i Xbox Series X
3317V

Nintendo Switch Pro zawalczy z PS5 i Xbox Series X? Analityk jest pewny premiery

Pod koniec roku na rynku zadebiutuje PS5 i Xbox Series X, ale według jednego z analityków – Nintendo również szykuje konsolę. Nintendo Switch Pro ma zapewnić między innymi rozgrywkę w rozdzielczości 4K.

Pierwsze plotki o Nintendo Switch Pro pojawiły się już pod koniec 2018 roku. Po kilku miesiącach kolejne źródła informowały o dwóch urządzeniach „Pro” oraz „Lite”, jednak następnie informatorzy byli przekonani, że Nintendo podzieli premierę i na początku zapewni wychudzony sprzęt. Nintendo Switch Lite już zadebiutował na rynku i teraz czas na rozbudowaną konsolę.

Temat Nintendo Switch Pro poruszył Dr. Serkan Toto – analityk Kantan Games Inc. – który często dzieli się zakulisowymi informacjami z japońskiego rynku. Specjalista jest przekonany, że mocniejszy Switch jest wciąż w produkcji.

Jego zdaniem Nintendo Switch Pro zadebiutuje po wakacjach w cenie 399 dolarów (około 1500 zł?) i jego zadaniem będzie walka z PS5 oraz Xbox Series X. Nowy Switch ma zapewnić rozgrywkę w 4K, wsparcie dla większych kartridży oraz oczywiście mocniejsze podzespoły. Urządzenie ma zadebiutować z grami first-party, które są przez Japończyka określone jako „system-sellery”.

Z jednej strony wszyscy wiedzą, że Nintendo musi wykonać odpowiedni „ruch”, ponieważ już teraz Nintendo Switch odstaje mocą od PS4 i Xboksa One, a co dopiero będzie po pojawieniu się next-genów? Sytuacja jest bardzo interesująca, bo jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to w drugiej połowie roku zadebiutują aż trzy nowe konsole.

Warto sprawdzić:

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2020-01-02-analysts-dole-out-2020-predictions

Tagi: Nintendo Switch Nintendo Switch Pro switch