Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 04.01.2020 12:20
god of war
4974V

Cory Barlog, twórca God of War, opowiada o Kratosie i jego żonie Faye. Kobieta może pojawić się w God of War 2

Faye, żona Kratosa i matka Atreusa najprawdopodobniej pojawi się w pełnoprawnej kontynuacji God of War. Do sieci trafił interesujący wywiad z osobą odpowiedzialną za serię.

Poniższy tekst zawiera spoilery z God of War! Jeśli jeszcze nie grałeś w ową grę, nie czytaj!

Na oficjalnym kanale PlayStation Access został opublikowany ciekawy materiał, w którym Cory Barlog, dyrektor God of War (2018), chce bliżej zapoznać nas z historią Kratosa i Faye.

Na samym początku materiału, zasłużony dyrektor opowiada o swoich początkach w branży gier i o wydaniu najlepszej gry 2018 roku na konsolę PlayStation 4. Jednak najbardziej poruszaną kwestią była Faye, żona Kratosa - co więcej, Barlog bardzo wiąże kobietę z przyszłością serii i wyraża chęć na przedstawienie kolejnych wątków z nią związanych.

Barlog wyjaśnił, że chciałby przedstawić w kolejnej pełnoprawnej odsłonie serii spotkanie pomiędzy Kratosem a Faye:

Kiedyś zrozumiecie, że ona (Faye) ma znacznie większą moc niż wszyscy i kontroluje tak naprawdę bardzo dużo w świecie. Nie wiem, jak to powiemy lub kiedy to powiemy, ale naprawdę chcę opowiedzieć historię spotkania Kratosa i Faye.

Jak pamiętamy, Faye została przedstawiona w najnowszej odsłonie serii jako zmarła, a podczas przygody Kratosa z jego synem Atreusem, stopniowo dowiadujemy się o swojej żonie ciekawych informacji. Kobieta nazywa się Laufey i jest nordyckim bogiem, mrozowym gigantem. W produkcji ukrywa swoją tożsamość przed swoimi najbliższymi. Możliwe więc, że w kolejnej odsłonie, która najprawdopodobniej już powstaje w studiu Santa Monica Studio, Kratos dowie się więcej o swojej żonie.

Oprócz tematu Faye, Barlog opowiedział również o kilku interesujących mechanikach i technikach, które wprowadzili podczas tworzenia God of War. Pełny wywiad możecie wysłuchać poniżej.

Warto przeczytać;

Źródło: twinfinite.net

Tagi: God of War (2018) Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment