Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2020 16:48
WIedźmin Geralt
4453V

Wiedzimin urodził się w Katowicach. Batman nie został uznany przez urzędników

Koniec ery Brajanków i Dżesik? W Katowicach narodził się pierwszy „Wiedzimin”. Tak interesujące imię zostało uznane przez urzędników. Niestety, Batman nadal musi zaczekać na swój wyjazd z Gotham.

Wiedźmin w ostatnich dniach cieszy się wielką popularnością – serial platformy Netflix notuje wyjątkowe zainteresowanie, gra CD Projekt RED cieszy się z kolejnych rekordów, a książki Andrzeja Sapkowskiego są rozchwytywane na Amazonie.

Możemy podejrzewać, że to właśnie ostatni „boom” na Wiedźmina sprawił, że rodzina z Katowic postanowiła wybrać bardzo nietypowe imię dla swojej pociechy:

„W Katowicach nadane zostały także rzadko spotykane imiona dla dziewczynek jak Merida, Malina i Sofija, czy dla chłopców Alp, Horyw, Wiedzimin i Wiliam. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach w 2019 roku odmówił nadania dzieciom następujących imion: Joint, Koka, Nutella, Nirvana, Pipa, Rambo czy Batman.”

Warto przypomnieć, że już wcześniej w Polsce urodziło się kilku „Geraltów” oraz „Ciri”, ale „Wiedzimin”? Trzeba przyznać, że to bardzo nietypowe imię, które na pewno zostanie docenione przez kolegów ze szkoły młodego pogromcy potworów.

Na naszym serwisie znajdziecie więcej informacji o "Wiedźminie" od Netflix:

Źródło: Marcin Kosman

Tagi: Andrzej Sapkowski CD Projekt RED imię Netflix wiedźmin wiedźmin imię