Iza Łęcka Iza Łęcka 02.01.2020 12:41
Dragon Quest 11
426V

Dragon Quest XII może być pierwszym jRPG od Square Enix na PS5

Square Enix nie traci czasu i kontynuuje rozwijanie markę Dragon Quest. Trwają prace nad kolejną odsłoną, jednak najnowsza część powinna już trafić wyłącznie na PS5. Dragon Quest XII znajduje się w aktywnej produkcji od kilku miesięcy.

Square Enix ma w rękawie kilka dużych IP, które na pewno w przeciągu najbliższych lat trafią na nową generację. Jedną z tych marek jest Dragon Quest – obecnie możemy potwierdzić prace nad kolejnym tytułem z uniwersum.

Yuji Horii w noworocznej wiadomości podsumował ostatnie 12 miesięcy, wspominając między innymi o wydaniu Dragon Quest 11 na Nintendo Switcha, publikacji filmu Dragon Quest: Your Story, zaproponowaniu mobilnego DQ Walk, ale także potwierdził prace nad Dragon Quest 12.

Twórca Dragon Quest w wiadomości dodał również, że chociaż pierwszą część Dragon Quest rozwijał 33 lata temu, to nadal jest bardzo zadowolony z podejmowania nowych wyzwań.

Nie możemy potwierdzić od ilu miesięcy powstaje Dragon Quest 12, jednak gra trafi na rynek za kilka lat – może to być pierwszy, duży jRPG zaoferowany przez Square Enix na PS5. Warto przypomnieć, że wciąż nie zapowiedziano nowego Final Fantasy, a spora grupa deweloperów z Japonii rozwija Final Fantasy VII Remake.

Na naszym serwisie również przeczytacie:

Źródło: https://www.psu.com/news/development-of-dragon-quest-xii-started-in-2019-reveals-yuji-horii/

Tagi: dragon quest 12 Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age Dragon Quest XII Square Enix yuji horii