Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.12.2019 09:45
Dragon Quest XI
584V

Dragon Quest XI z niesamowitym wynikiem sprzedaży. Yuji Horii dziękuje fanom

Wygląda na to, że wrześniowa premiera świetnego Dragon Quest XI na Nintendo Switch bardzo pomogła w sprzedaży tej roleplayowej produkcji. Square Enix ma się czym chwalić!

Jak na mimo wszystko staroszkolnego RPG-a z turowym systemem walki możemy tu mówić o ogromnym sukcesie. Japoński wydawca podał, że Dragon Quest XI rozeszło się już w nakładzie ponad 5,5 miliona kopii. Dużą w tym zasługę miało z pewnością niedawne, wrześniowe wydanie gry z Nintendo Switch, choć nie wiadomo dokładnie, jak wygląda rozkład sprzedaży między poszczególnymi platformami.

Za uzyskanie takiego wyniku sprzedaży podziękował fanom Yuji Horii, ojciec całej marki Dragon Quest, który jest aktywnie zaangażowany w jej tworzenie po dziś dzień.

"Uzyskaliśmy taki wynik dzięki naszym fanom. Nie zapominam też o nowych graczach, którzy odkryli markę Dragon Quest i często gatunek jRPG przez ten tytuł. Gdybym mógł się cofnąć w czasie, powiedziałbym sobie sprzed 30 lat, że Dragon Quest stanie się marką kochaną i rozpoznawaną na całym świecie - wtedy to było nie do pomyślenia. Będę kontynuował rozwijanie tytułów z tej serii. Dziękuję wszystkim za wsparcie!" - napisał Yuji Horii.

Zagraliście w Dragon Quest XI? Czy był to wasz pierwszy kontakt z tą bardzo zasłużoną dla gatunku jRPG-ów serią?

Warto sprawdzić:

Tagi: Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age Square Enix