Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.01.2020 13:52
OLED 48 cali
2392V

OLED 48 cali. LG zaoferuje mniejsze i tańsze telewizory OLED

Dotychczas telewizory OLED oferowane były w rozmiarach od 55 cali. LG zamierza to jednak zmienić w najbliższych miesiącach.

LG zapowiedziało jeszcze przed rozpoczęciem targów CES 2020, że wprowadzi na rynek telewizory OLED o mniejszych przekątnych ekranu, niż jest to obecnie przyjęte. Teraz na rynku możemy znaleźć telewizory OLED w rozmiarach od 55 cali. Koreański koncern już w 2020 roku wprowadzi jednak do sprzedaży 48-calowe OLED-y, co będzie świetną propozycją dla osób posiadających mniej miejsca w pokoju.

To oczywiście powinno zapewnić nam niższe ceny telewizorów wykonanych w tej technologii, która jest wyjątkowo atrakcyjna ze względu na wysoką jakość obrazu (OLED zapewnia o wiele głębszą czerń od wyświetlaczy LED).

LG zapowiedziało również przed rozpoczęciem CES 2020 wprowadzenie na rynek 65-calowych telewizorów wysuwanych typu "Roll-Down", co oznacza, że będzie można je łatwo przechowywać we wnękach pomieszczenia i wyciągać automatycznie (za pośrednictwem pilota) przy potrzebie oglądania TV. Podobne rozwiązanie przedstawił ostatnio Samsung w modelu 65R9.

Targi CES 2020 rozpoczną się już 7 stycznia. Wtedy poznamy wszystkie hardware'owe nowinki od wielkich producentów. Jedna z ważniejszych nowinek na targach ma dotyczyć PlayStation 5 - być może Sony ujawni na imprezie swoją next-genową konsolę.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.techradar.com/news/lg-oled-tvs-shrink-down-with-48-inch-screens-and-drop-down-displays-for-2020

Tagi: LG oled tv