Apple ma szykować komputer dla graczy. Wyjątkowo drogi sprzęt dla zawodowców

Technologie
1764V
Apple ma szykować komputer dla graczy. Wyjątkowo drogi sprzęt dla zawodowców
Wojciech Gruszczyk | 30.12.2019, 18:59

Apple coraz śmielej rozwija Apple Arcade, ale podbijanie mobilnego rynku, to podobno jeden z planów korporacji. Firma ma opracowywać high-endowy komputer dla graczy i pierwsze informacje o sprzęcie są bardzo interesujące.

Komputery Apple nie są kojarzone ze sprzętem do grania, ale najwidoczniej korporacja chce zmienić sytuację. Według najnowszych przecieków – producent opracowuje nowe urządzenie, które ma trafić na rynek w 2020 roku.

Apple pierwszy raz w swojej historii przygotowuje „komputer dla graczy” - sprzęt ma trafić w gust profesjonalnych graczy, którzy liczą na najwyższą wydajność. Apple podobno dostrzega wielki potencjał w sportach elektronicznych i urządzenie ma być przystosowane do e-sportu.

PC ma posiadać high-endowe podzespoły, dzięki którym każda gra będzie działać w najlepszej jakości, jednak informatorzy nie mogą aktualnie potwierdzić na jaką bryłę zdecydowała się firma – może to być komputer all-in-one (duży monitor) lub gamingowy laptop z dużym ekranem.

Prace nad urządzeniem mają znajdować się w zaawansowanej fazie i prezentacja odbędzie się podobno w czerwcu. Problemem może jednak okazać się cena – komputer Apple ma kosztować nawet 5 tysięcy dolarów czyli około 19 tysięcy zł... Jednak biorąc pod uwagę sytuację z nowym iMaciem Pro (5000 dolarów przekłada się na 23999 zł) możemy oczekiwać jeszcze droższej maszyny.

Trudno powiedzieć czy plany Apple mają sens – w końcu nadal nie znamy specyfikacji – jednak jak widać producent iPhone'ów już nie tylko przygląda się branży gier, ale chce aktywnie działać na naszym rynku.

Więcej o produktach Apple przeczytasz w naszym serwisie:

Źródło: https://www.patentlyapple.com/patently-apple/2019/12/rumor-apple-plans-to-launch-a-new-high-end-mac-in-2020-designed-to-address-the-esports-market.html

Komentarze (85)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych