Iza Łęcka Iza Łęcka 17.12.2019 13:41
Mac Pro 2019
949V

Mac Pro z USA tylko dla klientów z USA i Kanady. Europejczycy otrzymują sprzęt z Chin

Kupienie urządzenia nawet za 250 tysięcy złotych nie upoważnia mieszkańca Europy do otrzymania sprzętu składanego przez specjalistów ze Stanów Zjednoczonych. Apple chwali się grawerem „Designed by Apple in California Assembled in USA”, który jednak zobaczą wyłącznie klienci z USA i Kanady.

W ubiegłym tygodniu Apple zaprosiło do składania zamówień na nowego Maca Pro i monitor Pro Display XDR. Urządzenia charakteryzują się wysoką ceną – komputer w podstawowej wersji kosztuje 27 999 zł, a jego najbogatsza konfiguracja została wyceniona na 252 398 zł.

Jak zawsze nie brakuje chętnych na sprzęt Apple, chociaż pierwsi klienci z Europy zostali zaskoczeni brakiem grawera oznajmującego, że sprzęt został przygotowany przez oddział w USA. Zamiast „Designed by Apple in California Assembled in USA” na europejskich wersjach sprzętu znajdziecie następujący napis: „Designed by Apple in California Assembled in China”.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, jednak Apple od lat szczyci się, że produkuje swój sprzęt w Stanach Zjednoczonych i faktycznie tak może być – tylko, gdy zamówienie na Maca Pro zostanie złożone w USA lub Kanadzie.

Z tak drastycznego podziału klientów nie są zadowoleni pierwsi użytkownicy Maca Pro, którzy przeznaczając astronomiczne kwoty na sprzęt Apple, spodziewają się urządzenia przygotowanego przez specjalistów z USA. Pewnie większość naszych domowych urządzeń jest teraz składanych w Azji, jednak podział na „lepszych Amerykanów” od „gorszych Europejczyków” nie wygląda najlepiej.

Mac Pro 2019 Chiny

Interesujesz się sprzętami z logiem jabłka? Przeczytaj:

Źródło: https://www.macg.co/mac/2019/12/le-mac-pro-est-arrive-de-chine-en-france-110711

Tagi: apple chiny mac mac pro stany zjednoczone usa