Iza Łęcka Iza Łęcka 20.12.2019 11:09
iPhone 11
746V

Apple dominuje na rynku smartfonów. Jeszcze długo nikt nie zagrozi iPhone'owi

Urządzenia Apple elektryzują klientów od wielu lat, a dominacja korporacji na rynku smartfonów nie maleje. Najnowszy raport przygotowany przez Counterpoint Research jednoznacznie potwierdza zadowalającą sytuację korporacji. Apple gra w innej lidze.

Apple nie marnuje czasu i stale wprowadza na rynek nowe modele iPhone'ów, które są rozchwytywane przez klientów z całego świata. Pomimo narzekań części fanów technologii na brak odpowiednich innowacji, korporacja nie musi się martwić o brak zainteresowania swoimi produktami. Najnowsze dane przedstawione przez Counterpoint Research są jednoznaczne – Apple dominuje na rynku smartfonów osiągając 66% zysków i 32% przychodów z całej branży.

Firma cieszy się zaufaniem „lojalnej bazy użytkowników”, którzy chętnie wymieniają urządzenia premium, nie mając problemów z wydawaniem dużych kwot na smartfony. Zdaniem analityków, Apple jest w niezwykle komfortowej sytuacji i nie musi się martwić o zyski przez najbliższe kilka lat. Kolejne modele iPhone'ów będą nadal cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Liczby przedstawione przez Counterpoint Research robią większe wrażenie, gdy zestawimy je z pozostałymi gigantami na rynku smartfonów – na drugim miejscu aktualnie znajduje się Samsung, którego udział w zyskach wynosi 17%. Różnica jest kolosalna, a nie brakuje opinii, według których Apple może liczyć na jeszcze lepsze wyniki.

Apple Dominacja Rynek Smartfonów 2019

Interesujesz się sprzętami z logiem jabłka? Przeczytaj:

Źródło: https://wccftech.com/apple-dominates-by-earning-66-profits-and-32-revenue-of-the-smartphone-industry/

Tagi: apple Huawei iphone Samsung