Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 29.12.2019 12:35
PlayStation 5 funkcja 3D Audio
2447V

PS5. Funkcja 3D Audio zapewni dużo bogatsze doświadczenia z grania

Wiele wskazuje na to, że kolejna generacja może na nowo zdefiniować immersję, która powstaje, gdy obcujemy z grami wideo. Dużo większe znaczenie ma mieć dźwięk!

Nadchodząca generacja konsol ma przynieść kolejne zmiany, jeśli chodzi o kwestię gier. O kolejnych ulepszeniach i poprawkach słyszymy od wielu miesięcy i jeśli choć część z nich się spełni, będziemy mogli mówić o sporym skoku jakościowym. 

Z roku na rok coraz większe znaczenie przypisuje się dźwiękom w grze. Nie jest to po prawdzie jeszcze tak znaczący aspekt, jak grafika i fabuła, ale wywiera rosnący wpływ na ich odbiór. Kolejny krok w kierunku znaczenia muzyki w grach ma przynieść PlayStation 5.

Informacją podzielił się Samuel Justice (dawniej dźwiękowiec w The Chinese Room, DICE i Frictional Games), a dziś jeden z reżyserów w Sweet Justice Sound, które zajmowało się tworzeniem audio do Fortnite, czy Mortal Kombat 11). 

Udzielił on bardzo ciekawego wywiadu dla GamesRadar, w którym poruszono kwestie nowej technologii, która ma zostać zaimplementowana do nadchodzącej konsoli od Sony:

Myślę, że surowa moc obliczenia, której potrzeba do stworzenia realistycznych modeli audio, jest hiperbolizowana. W przeszłości udało nam się stworzyć dobre odwzorowanie modelowania akustycznego dzięki kilku sprytnym technikom. Zdolność do automatycznego generowania dźwięków 3D jest ogromnym krokiem naprzód dla gier i na pewno zapewni znacznie bogatsze wrażenia. 

A jak Wy myślicie? PlayStation 5 ma szansę na nowo zdefiniować skalę doświadczeń, które płyną z gry, przy pomocy dźwięku? Dajcie znać w komentarzach. 

Więcej o nadchodzącej konsoli od Sony:

Źródło: https://wccftech.com/ps5s-3d-audio-is-a-big-step-forward-for-game-audio-will-enable-richer-experiences-says-developer/

Tagi: 3D Audio PlayStation 5 ps5 sony