Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 24.12.2019 17:15
Batman Telltale
647V

Telltale Games kończy z epizodycznością. Cała gra ma być ukończona w całości i dopiero wydana

Telltale Games ma zamiar zmienić swoją politykę. CEO studia zapowiada ogromne zmiany względem nadchodzących gier.

Telltale Games zostało wskrzeszone kilkanaście tygodni temu. Zespół od razu zabrał się do pracy, a ich pierwszym projektem będzie druga odsłona serii o Wilku. The Wolf Among Us 2 zostało ujawnione podczas tegorocznej gali The Game Awards.

Telltale Games postanawia zmienić trochę swoją politykę. CEO studia, Jamie Ottillie, zastanawia się nad zmienieniem podejścia wydawania swoich gier na rynek. Jak pamiętamy, Telltale Games wydawało wcześniej swoje gry epizodycznie - w równych odstępach czasowych pojawiały się nowe odcinki do wydanej już gry. Twórca zapowiedział w rozmowie z serwisem Gameindustry.biz, że ich model biznesowy ulegnie najprawdopodobniej zmianom.

Tworzymy historie epizodycznie, ale to, jak zostaną wydane, wciąż pozostaje do ustalenia. Myślę, że ważną zmianą będzie to, że nie będziemy już rozwijać swoich tytułów epizodycznie. Jeśli wydamy grę w odcinkach, wszystkie będą gotowe, zanim pierwszy odcinek trafi do sklepu.

Oznacza to, że Telltale Games ma ukończyć w całości grę i dopiero wydać ją na rynek - nie wiadomo na razie czy owy zespół będzie nadał kontynuował trend i wydawał gry epizodycznie, czy też postanowi wydać grę w całości. Fani na pewno woleliby drugą opcję.

Dla przypomnienia, The Wolf Among Us 2 ukaże się w 2021 roku.

Warto przeczytać:

Źródło: gamerevolution.com

Tagi: LCG Entertainment Telltale Games / AdHoc Studio The Wolf Among Us 2