Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 21.12.2019 16:29
the wolf among us 2
765V

The Wolf Among Us 2 powstaje od zera na nowym silniku

The Wolf Among Us 2 nie zadebiutuje w 2020 roku, ponieważ gra jest budowana od podstaw.

Podczas tegorocznej gali The Game Awards zapowiedziano The Wolf Among Us 2. Pierwsza odsłona została przyjęta bardzo dobrze przez graczy, którzy z niecierpliwością wyczekiwali informacji odnośnie kontynuacji. Jak się okazuje, pierwszym tytułem po zmartwychwstaniu studia Telltale Games będzie własnie kolejna historii o tytułowym Wilku.

Jak już wiemy, gra nie ukaże się w przyszłym roku - jest to spowodowane ogromnymi zmianami, które chce wdrożyć Telltale Games. Jamie Ottilie, dyrektor generalny wyjaśnił odległą datę premiery - jest ona spowodowana tym, że The Wolf Among Us 2 jest budowane od podstaw przy użyciu silnika Unreal Engine 4. Poprzednie gry studia były tak toporne, że silnik Telltale musiał zostać odłożony na boczny tor.

Na The Wolf Among Us 2 przyjdzie nam zapewne poczekać do 2021 roku. To wtedy gra powinna zadebiutować na komputerach osobistych oraz konsolach następnej generacji. Ze słów dyrektora generalnego wynika, że najnowsza gra Telltale Games będzie bogata w nowe mechaniki oraz piękną oprawę graficzną.

Warto przeczytać:

Źródło: GamingBolt.com

Tagi: LCG Entertainment Telltale Games / AdHoc Studio The Wolf Among Us 2