Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 21.12.2019 15:30
Talltale Games z planami odnośnie do studia
486V

Telltale Games pracuje nad stworzeniem środowiska pracy pod znakiem "Non-Crunch"

CEO Telltale Games zapowiedział, że zamierza wybudować studio, które nie będzie oparte na nadgodzinach i pracy ponad ludzkie normy. 

Po tym, jak Telltale Games upadło w zeszłym roku, na jaw zaczęły wychodzić kolejne informacje na temat środowiska pracy i często nieludzkich warunków, jakie tam panowały. Po wszystkich doniesieniach ciężko dziwić się, iż ostatecznie firma została zamknięta. 

Teraz nowa powstaje na zgliszczach tamtej, a nowy CEO, Jamie Ottilie zapowiedział już, że zamierza zbudować firmę, która nie będzie oparta na crunchu:

Przyjmujemy wymierne i metodyczne podejście do wzrostu studia, aby zapewnić stabilne środowisko pracy, bez koniecznych nadgodzin. Od samego początku włączamy to w nasze założenia. 

Nowy szef wypowiedział się także na temat nieprzychylnych komentarzy ze strony środowiska

Oczywiście, że frustrują nas ludzie, którzy sugerują, że to oportunistyczne działanie z naszej strony, albo zwykły skok na kasę po katalog niedokończonych gier. Nie dali nam nawet szansy zacząć. Wskoczyliśmy w to z zamiarem wsparcia Telltale Games i kontynuowania spuścizny opowiadania historii, które angażują ludzi. Teraz możemy opuścić nasze głowy i skupić się na tworzeniu świetnych projektów, które będą godne nazwy Telltale!

Biorąc pod uwagę wypowiedź Ottilie'a, zdaje się, że gry upadłego studia są w dobrych rękach, a LCG rzeczywiście zamierza zadbać o jak najlepszą jakość firmy i samych tytułów. Pierwszym sprawdzianem będzie oczywiście The Wolf Among Us 2, który ukaże się najprawdopodobniej w 2021 roku. 

Przeczytaj koniecznie także:

Źródło: https://www.dualshockers.com/telltale-games-is-working-to-build-a-non-crunch-work-environment/

Tagi: LCG Entertainment Telltale Games / AdHoc Studio The Wolf Among Us 2