Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 30.11.2019 19:26
xbox game studios
1004V

Xbox Game Studios ma zamiar wypuszczać wysokobudżetowe gry first-party co cztery miesiące. Więcej gier na XBS

Matt Booty, szef Xbox Game Studios odpowiedział na parę pytań zadanych przez serwis GamesRadar.

Microsoft ciągle kupuje studia, których głównym zadaniem jest robienie produkcji przeznaczonych na nadchodzące konsole Xbox Scarlett oraz komputery osobiste. W ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się, że amerykański gigant pracuje nad największą ilością gier w historii - przynajmniej tak stwierdził Aaron Greenberg.

Serwis GamesRadar przeprowadził wywiad z szefem Xbox Game Studios, Mattem Booty, który opowiadał o planach Microsoftu w nadchodzącym roku - według mężczyzny, rok 2020 będzie bardzo ambitny i ważny dla "zielonych", a ich katalog gier ma znacząco się powiększyć względem 2019 roku.

Naszym celem jest dostarczenie nowych gier mniej więcej co trzy, cztery miesiące. Przed nami jeszcze sporo pracy, by to osiągnąć. Będzie naprawdę „grubo”, ale jesteśmy bliżej niż byliśmy. Czujemy się więc dobrze wchodząc w 2020 rok i okres przygotowania do premiery Project Scarlett z naszymi ofertami.

Matt Booty zasugerował również, że Project Scarlett będzie posiadał więcej gier na wyłączność niż Xbox One - jak wiemy, w obecnej generacji Sony znacząco przeważało w kategorii gier ekskluzywnych. 

Jak sami widzicie, Microsoft rzeczywiście szykuje się na "wojnę" z Sony. Nadchodząca generacja zapowiada się dużo bardziej ciekawie, więc miejmy nadzieję, że tym razem Microsoft nie zawiedzie.

Pełny wywiad przeczytacie po kliknięciu tutaj.

Warto zajrzeć na:

Źródło: Eurogamer

Tagi: microsoft xbox game studio