Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 21.12.2019 11:50
Star Wars Mobile miliard dolarów
269V

Star Wars. Mobilne gry z uniwersum wygenerowały już miliard dolarów

Wyniki finansowe kolejny raz potwierdzają siłę marki Star Wars. Mobilne gry oparte o licencję popularnego uniwersum wygenerowały niebotyczne przychody.

Gwiezdne Wojny to jedna z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych marek popkulturowych w historii. Uniwersum objęło już, prócz filmów, seriale, komiksy, książki, teatralne pokazy, a nawet gry. Rzeczony news nawiązuje właśnie do tego ostatniego segmentu. 

Jak poinformowała grupa Sensor Tower, mobilne produkcje ze świata Star Wars wygenerowały przez ostatnie sześć lat  miliard dolarów. Dokładne liczby podają na ten moment, ze 924 milionów dolarów wygenerowało Star Wars: Galaxy of Heroes, a symboliczna granica dziewięciu zer ma zostać przekroczona już na początku przyszłego roku. 

Na drugim miejscu, pod względem przychodów, znalazło się LEGO Star Wars: The Complete Saga, lecz przyniosło znacznie mniej pieniędzy- mowa bowiem o 11 milionach dolarów

Bardzo ciekawie prezentuje się grafika, która pokazuje zainteresowanie niezwykle dochodowym tytułem. Liczby rosną w momentach premier filmów z uniwersum, co jest logiczne. Daje to jednak pole do rozważań na temat tego, jak będzie wyglądała przyszłość takich gier, gdy saga dobiegnie końca.

Star Wars: Galaxy of Heroes

Inne informacje o Gwiezdnych Wojnach:

Źródło: https://twinfinite.net/2019/12/star-wars-mobile-games-have-generated-1-billion-in-lifetime-revenue/

Tagi: gwiezdne wojny star wars Star Wars: Galaxy of Heroes Vader